Model
Zwakke punten van de Mazda MAZDA2
Bij de APK worden aan een Mazda MAZDA2 vaker dan gemiddeld deze gebreken gevonden: oprolmechanisme gordel werkt niet; blokkering gordel werkt niet (goed).
Er staan 23.348 Mazda MAZDA2-personenauto's in het Nederlandse kentekenregister, met een mediane leeftijd van 7 jaar. De oudste dateert uit 2007, de jongste uit 2026. Hieronder staan de RDW-cijfers over aantallen, leeftijd, brandstof en APK-gebreken.
- Wagenpark
- 23.348
- Mediane leeftijd
- 7 jr
- Gemiddelde leeftijd
- 6.1 jr
- Eerste toelating
- 2007
- Laatste toelating
- 2026
- APK-waarnemingen
- 14.505
Betrouwbaarheid bij de APK
Een Mazda MAZDA2 krijgt bij de APK 16% minder gebreken dan een gemiddelde auto van dezelfde leeftijd; aan zware gebreken 13% meer.
Plaats 95 van 343 modellen, gemeten over 31.935 keuringen. Bekijk de ranglijst.
Hoeveel Mazda MAZDA2's rijden er in Nederland?
23.348 exemplaren staan er nu geregistreerd, verdeeld over bouwjaar 2007 tot 2026.
| Jaar | Aantal |
|---|---|
| 2007 | 1 |
| 2013 | 1 |
| 2015 | 2.292 |
| 2016 | 2.581 |
| 2017 | 2.500 |
| 2018 | 2.368 |
| 2019 | 2.807 |
| 2020 | 1.094 |
| 2021 | 1.139 |
| 2022 | 1.560 |
| 2023 | 2.140 |
| 2024 | 2.242 |
| 2025 | 1.705 |
| 2026 | 918 |
Uitvoeringen
Zoals geregistreerd in het kentekenregister. De RDW legt de handelsbenaming vast zoals de importeur die aanleverde, dus schrijfwijzen verschillen per bouwjaar en per uitvoering.
| Uitvoering | Aantal |
|---|---|
| MAZDA2 | 18.760 |
| MAZDA2 HYBRID | 4.611 |
| MAZDA2 GX | 1 |
Brandstof en carrosserie
Brandstof
- Benzine14.919 · 63.8%
- Hybride8.401 · 35.9%
- Diesel50 · 0.2%
- LPG2 · 0.0%
De RDW kent geen brandstofsoort "hybride". Deze auto's staan geregistreerd met zowel een elektrische als een verbrandingsmotor, en zijn hier op die combinatie ingedeeld.
Carrosserie
- Hatchback23.365 · 100.0%
Carrosserietypen zijn de Europese indeling van de RDW. Die kent geen categorie SUV; zulke auto's staan geregistreerd als stationwagen of MPV.
Een tweedehands Mazda MAZDA2 kopen
Hoe vaak dit bij de Mazda MAZDA2 voorkomt, naast het cijfer voor alle personenauto's in Nederland. Alle drie controleer je voor één auto gratis op kenteken.
- Openstaande terugroepactie
- 0,4%
- landelijk 6,7%
| Bouwjaar | Catalogusprijs | Auto's |
|---|---|---|
| 2026 | € 28.800 | 918 |
| 2025 | € 28.300 | 1.705 |
| 2024 | € 27.700 | 2.242 |
| 2023 | € 25.900 | 2.140 |
| 2022 | € 23.800 | 1.559 |
| 2021 | € 22.100 | 1.139 |
| 2020 | € 21.800 | 1.094 |
| 2019 | € 19.500 | 2.807 |
De catalogusprijs is de nieuwprijs die bij de eerste toelating is geregistreerd, inclusief btw en bpm — niet wat de auto nu waard is.
Welke APK-gebreken komen bij de Mazda MAZDA2 vaker voor?
Deze gebreken komen bij een Mazda MAZDA2 relatief vaker voor dan bij Nederlandse personenauto's in het algemeen.
De vergelijking is per 1.000 auto's, niet in absolute aantallen — anders zou elk model dezelfde lijst met banden en verlichting opleveren.
| Gebrek | Mazda MAZDA2 | Landelijk | Verhouding |
|---|---|---|---|
| Oprolmechanisme gordel werkt nietVeiligheidssystemen | 69.8 | 1.4 | 50.7× |
| Blokkering gordel werkt niet (goed)Veiligheidssystemen | 2.3 | 0.4 | 5.6× |
Hoe doet de Mazda MAZDA2 het ten opzichte van het Nederlandse gemiddelde?
Op deze punten wordt bij een Mazda MAZDA2 juist mínder vaak een gebrek geconstateerd dan gemiddeld.
| Gebrek | Mazda MAZDA2 | Landelijk | Verhouding |
|---|---|---|---|
| Overmatige vloeistoflekkage overige vloeistoffenLekkage | 1.2 | 92.6 | 0.0× |
| Stofhoes aandrijfas beschadigd en dicht niet afAandrijving | 1.5 | 30.8 | 0.0× |
| Stadslicht werkt niet (goed)Verlichting | 4.5 | 67.3 | 0.1× |
| Schokdemper aanwezig die lekkage vertoontWielophanging | 1.5 | 19.4 | 0.1× |
Bij de Mazda MAZDA2 vallen in de APK-gegevens vooral oprolmechanisme gordel werkt niet, blokkering gordel werkt niet (goed) en overmatige vloeistoflekkage overige vloeistoffen op. Deze gebreken komen relatief vaker voor dan gemiddeld bij personenauto's in Nederland.
Een hogere verhouding betekent niet automatisch een slechter model. Leeftijd, kilometrage en gebruik van het wagenpark verklaren een deel van het verschil — een model met veel oude auto's scoort hoger op slijtagepunten. Alleen verschillen die statistisch aantoonbaar zijn, staan hierboven. Lees hoe deze cijfers zijn berekend.
Bron: open data van de RDW, verwerkt op 2026-09-11. Over deze data.