Model
Zwakke punten van de Citroen Jumper
Bij de APK worden aan een Citroen Jumper vaker dan gemiddeld deze gebreken gevonden: roestschade hulpbalk; roestschade wielkast; roestschade dorpel.
Er staan 2.332 Citroen Jumper-personenauto's in het Nederlandse kentekenregister, met een mediane leeftijd van 15 jaar. De oudste dateert uit 1994, de jongste uit 2026. Hieronder staan de RDW-cijfers over aantallen, leeftijd, brandstof en APK-gebreken.
- Wagenpark
- 2.332
- Mediane leeftijd
- 15 jr
- Gemiddelde leeftijd
- 15.2 jr
- Eerste toelating
- 1994
- Laatste toelating
- 2026
- APK-waarnemingen
- 7.894
Hoeveel Citroen Jumper's rijden er in Nederland?
2.332 exemplaren staan er nu geregistreerd, verdeeld over bouwjaar 1994 tot 2026.
| Jaar | Aantal |
|---|---|
| 1994 | 3 |
| 1995 | 5 |
| 1996 | 5 |
| 1997 | 7 |
| 1998 | 20 |
| 1999 | 24 |
| 2000 | 25 |
| 2001 | 30 |
| 2002 | 58 |
| 2003 | 82 |
| 2004 | 94 |
| 2005 | 115 |
| 2006 | 104 |
| 2007 | 136 |
| 2008 | 178 |
| 2009 | 138 |
| 2010 | 110 |
| 2011 | 115 |
| 2012 | 120 |
| 2013 | 134 |
| 2014 | 136 |
| 2015 | 134 |
| 2016 | 109 |
| 2017 | 134 |
| 2018 | 120 |
| 2019 | 74 |
| 2020 | 25 |
| 2021 | 33 |
| 2022 | 8 |
| 2023 | 13 |
| 2024 | 15 |
| 2025 | 14 |
| 2026 | 14 |
Uitvoeringen
Zoals geregistreerd in het kentekenregister. De RDW legt de handelsbenaming vast zoals de importeur die aanleverde, dus schrijfwijzen verschillen per bouwjaar en per uitvoering.
| Uitvoering | Aantal |
|---|---|
| CITROEN JUMPER | 796 |
| JUMPER | 793 |
| CITROEN JUMPER 2.8 HDI | 44 |
| JUMPER 30 L2H2 2.2HDI 120 | 44 |
| JUMPER 33 L3H2 2.2HDI 120 | 38 |
| JUMPER 33 L2H2 2.2HDI 120 | 35 |
| JUMPER 30 L2H2 2.2HDI 10 0 | 27 |
| JUMPER ODER RELAY | 26 |
Brandstof en carrosserie
Brandstof
- Diesel2.235 · 95.8%
- Benzine56 · 2.4%
- Elektrisch27 · 1.2%
- LPG13 · 0.6%
- Overig1 · 0.0%
Carrosserie
- Multipurpose vehicle (MPV)163 · 79.1%
- Stationwagen25 · 12.1%
- Bestelwagen16 · 7.8%
- Sedan2 · 1.0%
Carrosserietypen zijn de Europese indeling van de RDW. Die kent geen categorie SUV; zulke auto's staan geregistreerd als stationwagen of MPV.
Een tweedehands Citroen Jumper kopen
Hoe vaak dit bij de Citroen Jumper voorkomt, naast het cijfer voor alle personenauto's in Nederland. Alle drie controleer je voor één auto gratis op kenteken.
- Openstaande terugroepactie
- 3,5%
- landelijk 6,7%
| Bouwjaar | Catalogusprijs | Auto's |
|---|---|---|
| 2021 | € 49.000 | 33 |
| 2019 | € 47.700 | 74 |
| 2018 | € 45.900 | 117 |
| 2017 | € 46.800 | 129 |
| 2016 | € 46.700 | 105 |
| 2015 | € 44.700 | 125 |
| 2014 | € 43.400 | 114 |
| 2013 | € 42.700 | 115 |
De catalogusprijs is de nieuwprijs die bij de eerste toelating is geregistreerd, inclusief btw en bpm — niet wat de auto nu waard is.
Welke APK-gebreken komen bij de Citroen Jumper vaker voor?
Deze gebreken komen bij een Citroen Jumper relatief vaker voor dan bij Nederlandse personenauto's in het algemeen.
De vergelijking is per 1.000 auto's, niet in absolute aantallen — anders zou elk model dezelfde lijst met banden en verlichting opleveren.
| Gebrek | Citroen Jumper | Landelijk | Verhouding |
|---|---|---|---|
| Roestschade hulpbalkWielophanging | 24.9 | 0.5 | 47.1× |
| Roestschade wielkastCarrosserie en roest | 10.7 | 0.2 | 44.3× |
| Roestschade dorpelCarrosserie en roest | 64.8 | 3.3 | 19.4× |
| Roestschade hoofdbalkCarrosserie en roest | 11.2 | 0.6 | 18.9× |
| BrandstoflekkageLekkage | 21.0 | 1.4 | 14.9× |
| Inrichting voor aanpassing dimlichtafstelling werkt niet (goVerlichting | 35.6 | 3.2 | 11.2× |
| Remvertraging / remwerking parkeerrem onvoldoendeRemmen | 46.3 | 4.7 | 10.0× |
| Roestschade van 1,5 t/m 2,0E of meer dan 15% dikteafnameCarrosserie en roest | 55.3 | 6.0 | 9.2× |
Hoe doet de Citroen Jumper het ten opzichte van het Nederlandse gemiddelde?
Op deze punten wordt bij een Citroen Jumper juist mínder vaak een gebrek geconstateerd dan gemiddeld.
| Gebrek | Citroen Jumper | Landelijk | Verhouding |
|---|---|---|---|
| Band(en) aanwezig met een profieldiepte van 1,6 t/m 2,5 mmBanden en wielen | 65.2 | 129.3 | 0.5× |
| Band onvoldoende profielBanden en wielen | 65.2 | 122.0 | 0.5× |
| Band beschadigdBanden en wielen | 35.2 | 53.7 | 0.7× |
| Veer gebroken of gescheurdWielophanging | 20.1 | 27.9 | 0.7× |
Bij de Citroen Jumper vallen in de APK-gegevens vooral roestschade hulpbalk, roestschade wielkast en roestschade dorpel op. Deze gebreken komen relatief vaker voor dan gemiddeld bij personenauto's in Nederland.
Een hogere verhouding betekent niet automatisch een slechter model. Leeftijd, kilometrage en gebruik van het wagenpark verklaren een deel van het verschil — een model met veel oude auto's scoort hoger op slijtagepunten. Alleen verschillen die statistisch aantoonbaar zijn, staan hierboven. Lees hoe deze cijfers zijn berekend.
Bron: open data van de RDW, verwerkt op 2026-09-11. Over deze data.