Model
Zwakke punten van de Citroen C3
Bij de APK worden aan een Citroen C3 vaker dan gemiddeld deze gebreken gevonden: uitlaatsysteem ondeugdelijk bevestigd; kentekenplaatverlichting glas gerepareerd, bewerkt of verwij; mistachterlicht kleur wijkt af/niet toegestaan.
Er staan 99.150 Citroen C3-personenauto's in het Nederlandse kentekenregister, met een mediane leeftijd van 10 jaar. De oudste dateert uit 1922, de jongste uit 2026. Hieronder staan de RDW-cijfers over aantallen, leeftijd, brandstof en APK-gebreken.
- Wagenpark
- 99.150
- Mediane leeftijd
- 10 jr
- Gemiddelde leeftijd
- 11.1 jr
- Eerste toelating
- 1922
- Laatste toelating
- 2026
- APK-waarnemingen
- 217.617
Betrouwbaarheid bij de APK
Een Citroen C3 krijgt bij de APK 13% meer gebreken dan een gemiddelde auto van dezelfde leeftijd; aan zware gebreken 13% minder.
Plaats 272 van 343 modellen, gemeten over 210.415 keuringen. Bekijk de ranglijst.
Hoeveel Citroen C3's rijden er in Nederland?
99.150 exemplaren staan er nu geregistreerd, verdeeld over bouwjaar 1922 tot 2026.
| Jaar | Aantal |
|---|---|
| 1922 | 3 |
| 1923 | 2 |
| 1924 | 7 |
| 1925 | 5 |
| 1926 | 4 |
| 1961 | 1 |
| 1981 | 1 |
| 2002 | 1.199 |
| 2003 | 3.298 |
| 2004 | 3.147 |
| 2005 | 2.665 |
| 2006 | 2.594 |
| 2007 | 1.904 |
| 2008 | 1.874 |
| 2009 | 3.035 |
| 2010 | 5.574 |
| 2011 | 4.806 |
| 2012 | 4.344 |
| 2013 | 4.706 |
| 2014 | 5.227 |
| 2015 | 4.042 |
| 2016 | 4.107 |
| 2017 | 6.930 |
| 2018 | 7.983 |
| 2019 | 7.291 |
| 2020 | 5.252 |
| 2021 | 4.631 |
| 2022 | 4.473 |
| 2023 | 3.177 |
| 2024 | 2.715 |
| 2025 | 2.682 |
| 2026 | 1.471 |
Uitvoeringen
Zoals geregistreerd in het kentekenregister. De RDW legt de handelsbenaming vast zoals de importeur die aanleverde, dus schrijfwijzen verschillen per bouwjaar en per uitvoering.
| Uitvoering | Aantal |
|---|---|
| C3 | 76.172 |
| C3 AIRCROSS | 14.536 |
| C3 PICASSO | 7.494 |
| C3 PLURIEL | 939 |
| CITROEN C3 | 23 |
| C3 14I LX | 9 |
| C3 PICASSO 1.2I | 4 |
| C3 1.4I | 3 |
Brandstof en carrosserie
Brandstof
- Benzine91.808 · 92.6%
- Diesel4.275 · 4.3%
- Hybride2.834 · 2.9%
- LPG253 · 0.3%
- Overig26 · 0.0%
De RDW kent geen brandstofsoort "hybride". Deze auto's staan geregistreerd met zowel een elektrische als een verbrandingsmotor, en zijn hier op die combinatie ingedeeld.
Carrosserie
- Hatchback76.179 · 76.8%
- Multipurpose vehicle (MPV)21.826 · 22.0%
- Cabriolet953 · 1.0%
- Stationwagen200 · 0.2%
- Sedan6 · 0.0%
- Coupe1 · 0.0%
Carrosserietypen zijn de Europese indeling van de RDW. Die kent geen categorie SUV; zulke auto's staan geregistreerd als stationwagen of MPV.
Een tweedehands Citroen C3 kopen
Hoe vaak dit bij de Citroen C3 voorkomt, naast het cijfer voor alle personenauto's in Nederland. Alle drie controleer je voor één auto gratis op kenteken.
- Openstaande terugroepactie
- 4,2%
- landelijk 6,7%
| Bouwjaar | Catalogusprijs | Auto's |
|---|---|---|
| 2026 | € 28.200 | 1.471 |
| 2025 | € 27.100 | 2.682 |
| 2024 | € 26.400 | 2.715 |
| 2023 | € 25.900 | 3.177 |
| 2022 | € 25.900 | 4.473 |
| 2021 | € 22.900 | 4.629 |
| 2020 | € 22.100 | 5.251 |
| 2019 | € 22.900 | 7.289 |
De catalogusprijs is de nieuwprijs die bij de eerste toelating is geregistreerd, inclusief btw en bpm — niet wat de auto nu waard is.
Welke APK-gebreken komen bij de Citroen C3 vaker voor?
Deze gebreken komen bij een Citroen C3 relatief vaker voor dan bij Nederlandse personenauto's in het algemeen.
De vergelijking is per 1.000 auto's, niet in absolute aantallen — anders zou elk model dezelfde lijst met banden en verlichting opleveren.
| Gebrek | Citroen C3 | Landelijk | Verhouding |
|---|---|---|---|
| Uitlaatsysteem ondeugdelijk bevestigdUitlaat en emissie | 48.5 | 9.1 | 5.3× |
| Kentekenplaatverlichting glas gerepareerd, bewerkt of verwijVerlichting | 6.6 | 1.5 | 4.3× |
| Mistachterlicht kleur wijkt af/niet toegestaanVerlichting | 0.8 | 0.2 | 4.2× |
| Roestschade dorpelCarrosserie en roest | 11.1 | 3.3 | 3.3× |
| Richtingaanwijzers kleur wijkt af/niet toegestaanVerlichting | 96.4 | 30.5 | 3.2× |
| Stuurkogel te veel spelingStuurinrichting | 43.8 | 14.6 | 3.0× |
| Stofhoes aandrijfas ondeugdelijk bevestigdAandrijving | 13.2 | 4.8 | 2.7× |
| Richtingaanwijzers niet van gelijke grootte/sterkte/kleurVerlichting | 11.1 | 4.0 | 2.7× |
Hoe doet de Citroen C3 het ten opzichte van het Nederlandse gemiddelde?
Op deze punten wordt bij een Citroen C3 juist mínder vaak een gebrek geconstateerd dan gemiddeld.
| Gebrek | Citroen C3 | Landelijk | Verhouding |
|---|---|---|---|
| Rem- of parkeerremkabel / buitenkabel ondeugdelijkRemmen | 0.3 | 4.2 | 0.1× |
| Achterlicht kleur wijkt af of niet toegestaanVerlichting | 0.3 | 1.5 | 0.2× |
| (Zij-)markeringslicht werkt niet (goed)Verlichting | 0.4 | 2.3 | 0.2× |
| Afgedekt onderdeel niet beoordeeld 5.1b.3Overig | 0.5 | 2.4 | 0.2× |
Bij de Citroen C3 vallen in de APK-gegevens vooral uitlaatsysteem ondeugdelijk bevestigd, kentekenplaatverlichting glas gerepareerd, bewerkt of verwij en mistachterlicht kleur wijkt af/niet toegestaan op. Deze gebreken komen relatief vaker voor dan gemiddeld bij personenauto's in Nederland.
Een hogere verhouding betekent niet automatisch een slechter model. Leeftijd, kilometrage en gebruik van het wagenpark verklaren een deel van het verschil — een model met veel oude auto's scoort hoger op slijtagepunten. Alleen verschillen die statistisch aantoonbaar zijn, staan hierboven. Lees hoe deze cijfers zijn berekend.
Bron: open data van de RDW, verwerkt op 2026-09-11. Over deze data.