Naar de inhoud
autocontrole.nl

Afkeurpunt 205

Band onvoldoende profiel

Dit is APK-afkeurpunt 205 uit de gebrekencodelijst van de RDW, in de categorie banden en wielen. Het werd in Nederland 1.631.396 keer geconstateerd bij keuringen, op 1.459.441 verschillende voertuigen.

Goedkoop te verhelpen, maar wel direct te gebruiken in de onderhandeling.

Geconstateerd
1.631.396
Voertuigen
1.459.441
Van alle gebreken
6.61%
Meest voorkomend
#2

Hoe vaak komt dit voor?

Dit gebrek is goed voor 6.61% van alle 24.662.334 gebreken die de RDW bij keuringen heeft geregistreerd, waarmee het op plaats 2 staat.

Het werd voor het eerst vastgelegd op 02-06-2022 en het laatst op 10-09-2026. Gemiddeld is het 1.12 keer per voertuig gemeld, dus meestal wordt het na één melding verholpen.

Bij welke merken komt dit het vaakst voor?

Afgezet tegen het aantal auto's van dat merk op de weg komt dit gebrek het vaakst voor bij Fiat.

De ruwe aantallen zeggen weinig: er rijden ruim een miljoen Volkswagens rond, dus die staan bijna overal bovenaan. Onderstaande tabel deelt daarom door het wagenpark per merk.

Voorkomen van afkeurpunt 205 per merk, per 1.000 geregistreerde voertuigen
MerkPer 1.000 auto'sGeconstateerdWagenpark
Fiat183.656.974310.243
Citroen160.761.138380.541
Peugeot157.0102.484652.848
Ford152.596.173630.830
Renault143.692.963647.265
Opel136.688.677648.990
Volkswagen132.0165.3671.252.669
Toyota115.290.613786.490

Alleen merken met minimaal 5.000 geregistreerde personenauto's. Een hoger getal betekent niet automatisch een slechter merk: leeftijd en gebruik van het wagenpark spelen mee.

Bron: open data van de RDW (RDW open data (m9d7-ebf2, a34c-vvps, hx2c-gt7k)), verwerkt op 11-09-2026. Aantallen betreffen alle door keuringsinstanties gemelde gebreken in de dataset.