Model
Zwakke punten van de Renault Scenic
Bij de APK worden aan een Renault Scenic vaker dan gemiddeld deze gebreken gevonden: waarschuwingsinrichting controlesysteem bandenspanning geeft; as of wielgeleidingselement ondeugdelijk; emissiebestrijdingssysteem niet compleet.
Er staan 19.067 Renault Scenic-personenauto's in het Nederlandse kentekenregister, met een mediane leeftijd van 7 jaar. De oudste dateert uit 2000, de jongste uit 2026. Hieronder staan de RDW-cijfers over aantallen, leeftijd, brandstof en APK-gebreken.
- Wagenpark
- 19.067
- Mediane leeftijd
- 7 jr
- Gemiddelde leeftijd
- 5.3 jr
- Eerste toelating
- 2000
- Laatste toelating
- 2026
- APK-waarnemingen
- 12.300
Betrouwbaarheid bij de APK
Een Renault Scenic krijgt bij de APK 16% meer gebreken dan een gemiddelde auto van dezelfde leeftijd; bij de zware gebreken is er geen duidelijk verschil.
Plaats 287 van 343 modellen, gemeten over 21.541 keuringen. Bekijk de ranglijst.
Hoeveel Renault Scenic's rijden er in Nederland?
19.067 exemplaren staan er nu geregistreerd, verdeeld over bouwjaar 2000 tot 2026.
| Jaar | Aantal |
|---|---|
| 2000 | 2 |
| 2001 | 2 |
| 2002 | 3 |
| 2004 | 1 |
| 2005 | 3 |
| 2007 | 2 |
| 2008 | 1 |
| 2009 | 1 |
| 2010 | 1 |
| 2011 | 2 |
| 2013 | 4 |
| 2014 | 1 |
| 2015 | 3 |
| 2016 | 277 |
| 2017 | 3.246 |
| 2018 | 3.514 |
| 2019 | 2.993 |
| 2020 | 1.004 |
| 2021 | 657 |
| 2022 | 418 |
| 2023 | 308 |
| 2024 | 2.341 |
| 2025 | 3.072 |
| 2026 | 1.211 |
Uitvoeringen
Zoals geregistreerd in het kentekenregister. De RDW legt de handelsbenaming vast zoals de importeur die aanleverde, dus schrijfwijzen verschillen per bouwjaar en per uitvoering.
| Uitvoering | Aantal |
|---|---|
| SCENIC | 12.345 |
| SCENIC E-TECH ELECTRIC | 6.671 |
| SCENIC HYBRID ASSIST | 89 |
| SCENIC 2.0 | 2 |
| SCENIC 1.6 | 1 |
| SCENIC, 1,6 110 | 1 |
| SCENIC 2.0I | 1 |
| SCENIC TCE 130 | 1 |
Brandstof en carrosserie
Brandstof
- Benzine11.579 · 60.6%
- Elektrisch6.671 · 34.9%
- Diesel743 · 3.9%
- Hybride89 · 0.5%
- LPG31 · 0.2%
- Overig1 · 0.0%
De RDW kent geen brandstofsoort "hybride". Deze auto's staan geregistreerd met zowel een elektrische als een verbrandingsmotor, en zijn hier op die combinatie ingedeeld.
Carrosserie
- Hatchback19.078 · 99.9%
- Stationwagen16 · 0.1%
- Multipurpose vehicle (MPV)11 · 0.1%
Carrosserietypen zijn de Europese indeling van de RDW. Die kent geen categorie SUV; zulke auto's staan geregistreerd als stationwagen of MPV.
Een tweedehands Renault Scenic kopen
Hoe vaak dit bij de Renault Scenic voorkomt, naast het cijfer voor alle personenauto's in Nederland. Alle drie controleer je voor één auto gratis op kenteken.
- Openstaande terugroepactie
- 0%
- landelijk 6,7%
| Bouwjaar | Catalogusprijs | Auto's |
|---|---|---|
| 2026 | € 48.600 | 1.210 |
| 2025 | € 47.200 | 3.072 |
| 2024 | € 49.700 | 2.341 |
| 2023 | € 42.400 | 308 |
| 2022 | € 40.000 | 418 |
| 2021 | € 38.800 | 656 |
| 2020 | € 38.200 | 1.004 |
| 2019 | € 36.800 | 2.993 |
De catalogusprijs is de nieuwprijs die bij de eerste toelating is geregistreerd, inclusief btw en bpm — niet wat de auto nu waard is.
Welke APK-gebreken komen bij de Renault Scenic vaker voor?
Deze gebreken komen bij een Renault Scenic relatief vaker voor dan bij Nederlandse personenauto's in het algemeen.
De vergelijking is per 1.000 auto's, niet in absolute aantallen — anders zou elk model dezelfde lijst met banden en verlichting opleveren.
| Gebrek | Renault Scenic | Landelijk | Verhouding |
|---|---|---|---|
| Waarschuwingsinrichting controlesysteem bandenspanning geeftBanden en wielen | 2.5 | 1.4 | 1.7× |
| As of wielgeleidingselement ondeugdelijkWielophanging | 2.8 | 1.9 | 1.5× |
| Emissiebestrijdingssysteem niet compleetUitlaat en emissie | 2.1 | 1.5 | 1.4× |
| Richtingaanwijzers kleur wijkt af/niet toegestaanVerlichting | 40.9 | 30.5 | 1.3× |
Hoe doet de Renault Scenic het ten opzichte van het Nederlandse gemiddelde?
Op deze punten wordt bij een Renault Scenic juist mínder vaak een gebrek geconstateerd dan gemiddeld.
| Gebrek | Renault Scenic | Landelijk | Verhouding |
|---|---|---|---|
| Overmatige vloeistoflekkage overige vloeistoffenLekkage | 3.5 | 92.6 | 0.0× |
| Stofhoes stuurinrichting beschadigd, dicht niet afStuurinrichting | 1.1 | 23.1 | 0.0× |
| Slijtage/beschadiging wiellager hoorbaar of voelbaarWielophanging | 1.5 | 26.0 | 0.1× |
| Stofhoes aandrijfas beschadigd en dicht niet afAandrijving | 1.8 | 30.8 | 0.1× |
Bij de Renault Scenic vallen in de APK-gegevens vooral waarschuwingsinrichting controlesysteem bandenspanning geeft, as of wielgeleidingselement ondeugdelijk en emissiebestrijdingssysteem niet compleet op. Deze gebreken komen relatief vaker voor dan gemiddeld bij personenauto's in Nederland.
Een hogere verhouding betekent niet automatisch een slechter model. Leeftijd, kilometrage en gebruik van het wagenpark verklaren een deel van het verschil — een model met veel oude auto's scoort hoger op slijtagepunten. Alleen verschillen die statistisch aantoonbaar zijn, staan hierboven. Lees hoe deze cijfers zijn berekend.
Bron: open data van de RDW, verwerkt op 2026-09-11. Over deze data.