Model
Zwakke punten van de Renault Kangoo
Bij de APK worden aan een Renault Kangoo vaker dan gemiddeld deze gebreken gevonden: onderdeel van antiblokkeersysteem beschadigd/gescheurd/gebro; remlicht schakelaar ondeugdelijk; onderdeel stuurbekrachtiger ernstige lekkage.
Er staan 14.181 Renault Kangoo-personenauto's in het Nederlandse kentekenregister, met een mediane leeftijd van 19 jaar. De oudste dateert uit 1998, de jongste uit 2026. Hieronder staan de RDW-cijfers over aantallen, leeftijd, brandstof en APK-gebreken.
- Wagenpark
- 14.181
- Mediane leeftijd
- 19 jr
- Gemiddelde leeftijd
- 17.8 jr
- Eerste toelating
- 1998
- Laatste toelating
- 2026
- APK-waarnemingen
- 59.788
Betrouwbaarheid bij de APK
Een Renault Kangoo krijgt bij de APK 21% meer gebreken dan een gemiddelde auto van dezelfde leeftijd; aan zware gebreken 36% meer.
Plaats 307 van 343 modellen, gemeten over 36.138 keuringen. Bekijk de ranglijst.
Hoeveel Renault Kangoo's rijden er in Nederland?
14.181 exemplaren staan er nu geregistreerd, verdeeld over bouwjaar 1998 tot 2026.
| Jaar | Aantal |
|---|---|
| 1998 | 76 |
| 1999 | 181 |
| 2000 | 273 |
| 2001 | 480 |
| 2002 | 893 |
| 2003 | 1.191 |
| 2004 | 1.074 |
| 2005 | 997 |
| 2006 | 1.028 |
| 2007 | 929 |
| 2008 | 1.186 |
| 2009 | 956 |
| 2010 | 965 |
| 2011 | 477 |
| 2012 | 506 |
| 2013 | 299 |
| 2014 | 509 |
| 2015 | 327 |
| 2016 | 400 |
| 2017 | 486 |
| 2018 | 452 |
| 2019 | 28 |
| 2020 | 2 |
| 2021 | 86 |
| 2022 | 128 |
| 2023 | 176 |
| 2024 | 66 |
| 2025 | 9 |
| 2026 | 1 |
Uitvoeringen
Zoals geregistreerd in het kentekenregister. De RDW legt de handelsbenaming vast zoals de importeur die aanleverde, dus schrijfwijzen verschillen per bouwjaar en per uitvoering.
| Uitvoering | Aantal |
|---|---|
| KANGOO | 14.129 |
| RENAULT KANGOO | 12 |
| KANGOO 1.6 16V AUT | 7 |
| KANGOO 1.6 16V | 6 |
| KANGOO 1.6 16V AUT. E4 | 5 |
| KANGOO E-TECH ELECTRIC | 5 |
| RENAULT KANGOO FAMILY | 3 |
| KANGOO 1.4 AUT EURO 2000 | 3 |
Brandstof en carrosserie
Brandstof
- Benzine13.528 · 95.4%
- Diesel354 · 2.5%
- LPG290 · 2.0%
- Elektrisch8 · 0.1%
Carrosserie
- Stationwagen8.388 · 62.2%
- Multipurpose vehicle (MPV)5.080 · 37.7%
- Hatchback10 · 0.1%
- Sedan1 · 0.0%
Carrosserietypen zijn de Europese indeling van de RDW. Die kent geen categorie SUV; zulke auto's staan geregistreerd als stationwagen of MPV.
Een tweedehands Renault Kangoo kopen
Hoe vaak dit bij de Renault Kangoo voorkomt, naast het cijfer voor alle personenauto's in Nederland. Alle drie controleer je voor één auto gratis op kenteken.
- Openstaande terugroepactie
- 0,1%
- landelijk 6,7%
| Bouwjaar | Catalogusprijs | Auto's |
|---|---|---|
| 2024 | € 45.400 | 66 |
| 2023 | € 43.500 | 176 |
| 2022 | € 35.100 | 128 |
| 2021 | € 33.300 | 86 |
| 2018 | € 28.600 | 452 |
| 2017 | € 28.400 | 486 |
| 2016 | € 26.000 | 400 |
| 2015 | € 25.100 | 327 |
De catalogusprijs is de nieuwprijs die bij de eerste toelating is geregistreerd, inclusief btw en bpm — niet wat de auto nu waard is.
Welke APK-gebreken komen bij de Renault Kangoo vaker voor?
Deze gebreken komen bij een Renault Kangoo relatief vaker voor dan bij Nederlandse personenauto's in het algemeen.
De vergelijking is per 1.000 auto's, niet in absolute aantallen — anders zou elk model dezelfde lijst met banden en verlichting opleveren.
| Gebrek | Renault Kangoo | Landelijk | Verhouding |
|---|---|---|---|
| Onderdeel van antiblokkeersysteem beschadigd/gescheurd/gebroRemmen | 7.8 | 0.5 | 17.1× |
| Remlicht schakelaar ondeugdelijkVerlichting | 2.0 | 0.1 | 15.4× |
| Onderdeel stuurbekrachtiger ernstige lekkageStuurinrichting | 7.3 | 0.5 | 14.6× |
| Dim-, grootlicht schakelaar ondeugdelijkVerlichting | 2.5 | 0.2 | 11.4× |
| Stabilisator ondeugdelijk bevestigd, gebroken of gescheurdWielophanging | 43.6 | 4.6 | 9.4× |
| Stofhoes aandrijfas ondeugdelijk bevestigdAandrijving | 44.2 | 4.8 | 9.2× |
| Stuurkogel te veel spelingStuurinrichting | 123.6 | 14.6 | 8.5× |
| Remlichten (alle) werken nietVerlichting | 28.1 | 3.4 | 8.4× |
Hoe doet de Renault Kangoo het ten opzichte van het Nederlandse gemiddelde?
Op deze punten wordt bij een Renault Kangoo juist mínder vaak een gebrek geconstateerd dan gemiddeld.
| Gebrek | Renault Kangoo | Landelijk | Verhouding |
|---|---|---|---|
| Waarschuwingsinrichting controlesysteem bandenspanning geeftBanden en wielen | 1.7 | 11.4 | 0.1× |
| Zijrichtingaanwijzer(s) werkt niet (goed)Verlichting | 2.8 | 5.6 | 0.5× |
| Remslang beschadigd, wapeningsmateriaal zichtbaarRemmen | 4.9 | 8.4 | 0.6× |
Bij de Renault Kangoo vallen in de APK-gegevens vooral onderdeel van antiblokkeersysteem beschadigd/gescheurd/gebro, remlicht schakelaar ondeugdelijk en onderdeel stuurbekrachtiger ernstige lekkage op. Deze gebreken komen relatief vaker voor dan gemiddeld bij personenauto's in Nederland.
Een hogere verhouding betekent niet automatisch een slechter model. Leeftijd, kilometrage en gebruik van het wagenpark verklaren een deel van het verschil — een model met veel oude auto's scoort hoger op slijtagepunten. Alleen verschillen die statistisch aantoonbaar zijn, staan hierboven. Lees hoe deze cijfers zijn berekend.
Bron: open data van de RDW, verwerkt op 2026-09-11. Over deze data.