Model
Zwakke punten van de Mercedes-Benz Evito
Bij de APK worden aan een Mercedes-Benz Evito vaker dan gemiddeld deze gebreken gevonden: achterlicht glas lichtarmatuur ernstig beschadigd of verwijd; remvertraging / remwerking parkeerrem onvoldoende; retroreflector vertoont gebrek.
Er staan 1.481 Mercedes-Benz Evito-personenauto's in het Nederlandse kentekenregister, met een mediane leeftijd van 3 jaar. De oudste dateert uit 2019, de jongste uit 2026. Hieronder staan de RDW-cijfers over aantallen, leeftijd, brandstof en APK-gebreken.
- Wagenpark
- 1.481
- Mediane leeftijd
- 3 jr
- Gemiddelde leeftijd
- 3.2 jr
- Eerste toelating
- 2019
- Laatste toelating
- 2026
- APK-waarnemingen
- 1.742
Hoeveel Mercedes-Benz Evito's rijden er in Nederland?
1.481 exemplaren staan er nu geregistreerd, verdeeld over bouwjaar 2019 tot 2026.
| Jaar | Aantal |
|---|---|
| 2019 | 104 |
| 2020 | 133 |
| 2021 | 154 |
| 2022 | 142 |
| 2023 | 481 |
| 2024 | 102 |
| 2025 | 182 |
| 2026 | 183 |
Uitvoeringen
Zoals geregistreerd in het kentekenregister. De RDW legt de handelsbenaming vast zoals de importeur die aanleverde, dus schrijfwijzen verschillen per bouwjaar en per uitvoering.
| Uitvoering | Aantal |
|---|---|
| EVITO TOURER | 1.485 |
| EVITO | 1 |
Brandstof en carrosserie
Brandstof
- Elektrisch1.485 · 99.9%
- Diesel1 · 0.1%
Carrosserie
- Multipurpose vehicle (MPV)1.466 · 98.9%
- Stationwagen16 · 1.1%
- Bestelwagen1 · 0.1%
Carrosserietypen zijn de Europese indeling van de RDW. Die kent geen categorie SUV; zulke auto's staan geregistreerd als stationwagen of MPV.
Een tweedehands Mercedes-Benz Evito kopen
Hoe vaak dit bij de Mercedes-Benz Evito voorkomt, naast het cijfer voor alle personenauto's in Nederland. Alle drie controleer je voor één auto gratis op kenteken.
- Openstaande terugroepactie
- 9,6%
- landelijk 6,7%
| Bouwjaar | Catalogusprijs | Auto's |
|---|---|---|
| 2026 | € 83.500 | 183 |
| 2025 | € 86.300 | 182 |
| 2024 | € 84.100 | 102 |
| 2023 | € 81.100 | 481 |
| 2022 | € 72.400 | 142 |
| 2021 | € 73.000 | 154 |
| 2020 | € 72.500 | 133 |
| 2019 | € 59.400 | 104 |
De catalogusprijs is de nieuwprijs die bij de eerste toelating is geregistreerd, inclusief btw en bpm — niet wat de auto nu waard is.
Welke APK-gebreken komen bij de Mercedes-Benz Evito vaker voor?
Deze gebreken komen bij een Mercedes-Benz Evito relatief vaker voor dan bij Nederlandse personenauto's in het algemeen.
De vergelijking is per 1.000 auto's, niet in absolute aantallen — anders zou elk model dezelfde lijst met banden en verlichting opleveren.
| Gebrek | Mercedes-Benz Evito | Landelijk | Verhouding |
|---|---|---|---|
| Achterlicht glas lichtarmatuur ernstig beschadigd of verwijdVerlichting | 16.9 | 2.5 | 6.8× |
| Remvertraging / remwerking parkeerrem onvoldoendeRemmen | 24.3 | 4.7 | 5.2× |
| Retroreflector vertoont gebrekVerlichting | 27.0 | 5.7 | 4.8× |
| Stofhoes aandrijfas beschadigd en dicht niet afAandrijving | 114.8 | 30.8 | 3.7× |
| Gordel beschadigdVeiligheidssystemen | 15.5 | 7.1 | 2.2× |
| Band onvoldoende profielBanden en wielen | 232.3 | 122.0 | 1.9× |
| Dimlicht onjuist afgesteldVerlichting | 160.7 | 102.6 | 1.6× |
| Ruitenwisserinstallatie geeft onvoldoende zichtZicht | 93.2 | 68.8 | 1.4× |
Hoe doet de Mercedes-Benz Evito het ten opzichte van het Nederlandse gemiddelde?
Op deze punten wordt bij een Mercedes-Benz Evito juist mínder vaak een gebrek geconstateerd dan gemiddeld.
| Gebrek | Mercedes-Benz Evito | Landelijk | Verhouding |
|---|---|---|---|
| Band(en) aanwezig met een profieldiepte van 1,6 t/m 2,5 mmBanden en wielen | 67.5 | 129.3 | 0.5× |
Bij de Mercedes-Benz Evito vallen in de APK-gegevens vooral achterlicht glas lichtarmatuur ernstig beschadigd of verwijd, remvertraging / remwerking parkeerrem onvoldoende en retroreflector vertoont gebrek op. Deze gebreken komen relatief vaker voor dan gemiddeld bij personenauto's in Nederland.
Een hogere verhouding betekent niet automatisch een slechter model. Leeftijd, kilometrage en gebruik van het wagenpark verklaren een deel van het verschil — een model met veel oude auto's scoort hoger op slijtagepunten. Alleen verschillen die statistisch aantoonbaar zijn, staan hierboven. Lees hoe deze cijfers zijn berekend.
Bron: open data van de RDW, verwerkt op 2026-09-11. Over deze data.