Model
Zwakke punten van de Nissan X-Trail
Bij de APK worden aan een Nissan X-Trail vaker dan gemiddeld deze gebreken gevonden: mistachterlicht afgeschermd; mistachterlicht lichtoppervlak >25% afgenomen; roestschade wielkast.
Er staan 8.959 Nissan X-Trail-personenauto's in het Nederlandse kentekenregister, met een mediane leeftijd van 9 jaar. De oudste dateert uit 2001, de jongste uit 2026. Hieronder staan de RDW-cijfers over aantallen, leeftijd, brandstof en APK-gebreken.
- Wagenpark
- 8.959
- Mediane leeftijd
- 9 jr
- Gemiddelde leeftijd
- 11.4 jr
- Eerste toelating
- 2001
- Laatste toelating
- 2026
- APK-waarnemingen
- 18.114
Betrouwbaarheid bij de APK
Een Nissan X-Trail krijgt bij de APK 6% meer gebreken dan een gemiddelde auto van dezelfde leeftijd; aan zware gebreken 44% meer.
Plaats 238 van 343 modellen, gemeten over 18.098 keuringen. Bekijk de ranglijst.
Hoeveel Nissan X-Trail's rijden er in Nederland?
8.959 exemplaren staan er nu geregistreerd, verdeeld over bouwjaar 2001 tot 2026.
| Jaar | Aantal |
|---|---|
| 2001 | 36 |
| 2002 | 113 |
| 2003 | 189 |
| 2004 | 367 |
| 2005 | 556 |
| 2006 | 701 |
| 2007 | 371 |
| 2008 | 386 |
| 2009 | 128 |
| 2010 | 50 |
| 2011 | 14 |
| 2012 | 14 |
| 2013 | 15 |
| 2014 | 62 |
| 2015 | 396 |
| 2016 | 1.051 |
| 2017 | 966 |
| 2018 | 932 |
| 2019 | 450 |
| 2020 | 625 |
| 2021 | 203 |
| 2022 | 122 |
| 2023 | 461 |
| 2024 | 377 |
| 2025 | 274 |
| 2026 | 100 |
Uitvoeringen
Zoals geregistreerd in het kentekenregister. De RDW legt de handelsbenaming vast zoals de importeur die aanleverde, dus schrijfwijzen verschillen per bouwjaar en per uitvoering.
| Uitvoering | Aantal |
|---|---|
| NISSAN X-TRAIL | 8.879 |
| X-TRAIL | 73 |
| X-TRAIL 2.5 | 2 |
| X-TRAIL T33/C22 | 1 |
| X-TRAIL AWD | 1 |
| X-TRAIL 2.5 SE | 1 |
| NISSAN X-TRAIL VAN | 1 |
| X-TRAIL 2.5 AUT | 1 |
Brandstof en carrosserie
Brandstof
- Benzine6.929 · 77.3%
- Hybride1.310 · 14.6%
- Diesel642 · 7.2%
- LPG79 · 0.9%
De RDW kent geen brandstofsoort "hybride". Deze auto's staan geregistreerd met zowel een elektrische als een verbrandingsmotor, en zijn hier op die combinatie ingedeeld.
Carrosserie
- Multipurpose vehicle (MPV)6.601 · 73.7%
- Stationwagen2.347 · 26.2%
- Hatchback4 · 0.0%
Carrosserietypen zijn de Europese indeling van de RDW. Die kent geen categorie SUV; zulke auto's staan geregistreerd als stationwagen of MPV.
Een tweedehands Nissan X-Trail kopen
Hoe vaak dit bij de Nissan X-Trail voorkomt, naast het cijfer voor alle personenauto's in Nederland. Alle drie controleer je voor één auto gratis op kenteken.
- Openstaande terugroepactie
- 15,3%
- landelijk 6,7%
| Bouwjaar | Catalogusprijs | Auto's |
|---|---|---|
| 2026 | € 58.400 | 97 |
| 2025 | € 61.300 | 274 |
| 2024 | € 61.400 | 375 |
| 2023 | € 60.700 | 461 |
| 2022 | € 60.100 | 122 |
| 2021 | € 43.300 | 203 |
| 2020 | € 42.200 | 625 |
| 2019 | € 41.000 | 450 |
De catalogusprijs is de nieuwprijs die bij de eerste toelating is geregistreerd, inclusief btw en bpm — niet wat de auto nu waard is.
Welke APK-gebreken komen bij de Nissan X-Trail vaker voor?
Deze gebreken komen bij een Nissan X-Trail relatief vaker voor dan bij Nederlandse personenauto's in het algemeen.
De vergelijking is per 1.000 auto's, niet in absolute aantallen — anders zou elk model dezelfde lijst met banden en verlichting opleveren.
| Gebrek | Nissan X-Trail | Landelijk | Verhouding |
|---|---|---|---|
| Mistachterlicht afgeschermdVerlichting | 22.0 | 0.4 | 49.9× |
| Mistachterlicht lichtoppervlak >25% afgenomenVerlichting | 3.8 | 0.1 | 41.1× |
| Roestschade wielkastCarrosserie en roest | 3.1 | 0.2 | 12.9× |
| Stuurkogel te veel spelingStuurinrichting | 76.7 | 14.6 | 5.3× |
| Roestschade veerschotelWielophanging | 6.0 | 1.4 | 4.4× |
| Fusee(kogel) te veel spelingStuurinrichting | 81.7 | 21.7 | 3.8× |
| BrandstoflekkageLekkage | 4.6 | 1.4 | 3.3× |
| Voorruitontdooiing en ontwaseming werkt nietZicht | 4.6 | 1.5 | 3.1× |
Hoe doet de Nissan X-Trail het ten opzichte van het Nederlandse gemiddelde?
Op deze punten wordt bij een Nissan X-Trail juist mínder vaak een gebrek geconstateerd dan gemiddeld.
| Gebrek | Nissan X-Trail | Landelijk | Verhouding |
|---|---|---|---|
| Richtingaanwijzers kleur wijkt af/niet toegestaanVerlichting | 4.1 | 30.5 | 0.1× |
| Veer gebroken of gescheurdWielophanging | 8.8 | 27.9 | 0.3× |
| Dim-, grootlicht werkt niet (goed)Verlichting | 13.3 | 29.5 | 0.5× |
| Remslang beschadigd, wapeningsmateriaal zichtbaarRemmen | 3.9 | 8.4 | 0.5× |
Bij de Nissan X-Trail vallen in de APK-gegevens vooral mistachterlicht afgeschermd, mistachterlicht lichtoppervlak >25% afgenomen en roestschade wielkast op. Deze gebreken komen relatief vaker voor dan gemiddeld bij personenauto's in Nederland.
Een hogere verhouding betekent niet automatisch een slechter model. Leeftijd, kilometrage en gebruik van het wagenpark verklaren een deel van het verschil — een model met veel oude auto's scoort hoger op slijtagepunten. Alleen verschillen die statistisch aantoonbaar zijn, staan hierboven. Lees hoe deze cijfers zijn berekend.
Bron: open data van de RDW, verwerkt op 2026-09-11. Over deze data.