Naar de inhoud
autocontrole.nl

Afkeurpunt 507

Dim-, grootlicht werkt niet (goed)

Dit is APK-afkeurpunt 507 uit de gebrekencodelijst van de RDW, in de categorie verlichting. Het werd in Nederland 383.937 keer geconstateerd bij keuringen, op 358.619 verschillende voertuigen.

Klein bedrag. Terugkerende storingen kunnen wel op bedradingsproblemen wijzen.

Geconstateerd
383.937
Voertuigen
358.619
Van alle gebreken
1.56%
Meest voorkomend
#16

Hoe vaak komt dit voor?

Dit gebrek is goed voor 1.56% van alle 24.662.334 gebreken die de RDW bij keuringen heeft geregistreerd, waarmee het op plaats 16 staat.

Het werd voor het eerst vastgelegd op 02-06-2022 en het laatst op 10-09-2026. Gemiddeld is het 1.07 keer per voertuig gemeld, dus meestal wordt het na één melding verholpen.

Bij welke merken komt dit het vaakst voor?

Afgezet tegen het aantal auto's van dat merk op de weg komt dit gebrek het vaakst voor bij Citroen.

De ruwe aantallen zeggen weinig: er rijden ruim een miljoen Volkswagens rond, dus die staan bijna overal bovenaan. Onderstaande tabel deelt daarom door het wagenpark per merk.

Voorkomen van afkeurpunt 507 per merk, per 1.000 geregistreerde voertuigen
MerkPer 1.000 auto'sGeconstateerdWagenpark
Citroen53.520.359380.541
Peugeot52.834.501652.848
Fiat47.214.642310.243
Toyota38.230.020786.490
Ford37.923.932630.830
Renault37.824.486647.265
Opel36.623.781648.990
Volkswagen22.828.5441.252.669

Alleen merken met minimaal 5.000 geregistreerde personenauto's. Een hoger getal betekent niet automatisch een slechter merk: leeftijd en gebruik van het wagenpark spelen mee.

Bron: open data van de RDW (RDW open data (m9d7-ebf2, a34c-vvps, hx2c-gt7k)), verwerkt op 11-09-2026. Aantallen betreffen alle door keuringsinstanties gemelde gebreken in de dataset.