Naar de inhoud
autocontrole.nl

Afkeurpunt 525

Mistachterlicht afgeschermd

Dit is APK-afkeurpunt 525 uit de gebrekencodelijst van de RDW, in de categorie verlichting. Het werd in Nederland 4.837 keer geconstateerd bij keuringen, op 4.179 verschillende voertuigen.

Klein bedrag. Terugkerende storingen kunnen wel op bedradingsproblemen wijzen.

Geconstateerd
4.837
Voertuigen
4.179
Van alle gebreken
0.02%
Meest voorkomend
#211

Hoe vaak komt dit voor?

Dit gebrek is goed voor 0.02% van alle 24.662.334 gebreken die de RDW bij keuringen heeft geregistreerd, waarmee het op plaats 211 staat.

Het werd voor het eerst vastgelegd op 03-06-2022 en het laatst op 10-09-2026. Gemiddeld is het 1.16 keer per voertuig gemeld — dat het vaker dan één keer per auto terugkomt, wijst erop dat het regelmatig niet blijvend wordt verholpen.

Bij welke merken komt dit het vaakst voor?

Afgezet tegen het aantal auto's van dat merk op de weg komt dit gebrek het vaakst voor bij Subaru.

De ruwe aantallen zeggen weinig: er rijden ruim een miljoen Volkswagens rond, dus die staan bijna overal bovenaan. Onderstaande tabel deelt daarom door het wagenpark per merk.

Voorkomen van afkeurpunt 525 per merk, per 1.000 geregistreerde voertuigen
MerkPer 1.000 auto'sGeconstateerdWagenpark
Subaru6.415223.698
Suzuki6.31.866294.771
Nissan3.1823262.453
Peugeot1.3865652.848
Toyota0.6508786.490
Hyundai0.3102365.605
Kia0.2109509.404
Opel0.186648.990

Alleen merken met minimaal 5.000 geregistreerde personenauto's. Een hoger getal betekent niet automatisch een slechter merk: leeftijd en gebruik van het wagenpark spelen mee.

Bron: open data van de RDW (RDW open data (m9d7-ebf2, a34c-vvps, hx2c-gt7k)), verwerkt op 11-09-2026. Aantallen betreffen alle door keuringsinstanties gemelde gebreken in de dataset.