Naar de inhoud
autocontrole.nl

Afkeurpunt 222

Roestschade veerschotel

Dit is APK-afkeurpunt 222 uit de gebrekencodelijst van de RDW, in de categorie wielophanging. Het werd in Nederland 15.646 keer geconstateerd bij keuringen, op 14.579 verschillende voertuigen.

Draagarmen, fuseekogels en lagers zijn arbeidsintensief om te vervangen.

Geconstateerd
15.646
Voertuigen
14.579
Van alle gebreken
0.06%
Meest voorkomend
#124

Hoe vaak komt dit voor?

Dit gebrek is goed voor 0.06% van alle 24.662.334 gebreken die de RDW bij keuringen heeft geregistreerd, waarmee het op plaats 124 staat.

Het werd voor het eerst vastgelegd op 02-06-2022 en het laatst op 10-09-2026. Gemiddeld is het 1.07 keer per voertuig gemeld, dus meestal wordt het na één melding verholpen.

Bij welke merken komt dit het vaakst voor?

Afgezet tegen het aantal auto's van dat merk op de weg komt dit gebrek het vaakst voor bij Volkswagen.

De ruwe aantallen zeggen weinig: er rijden ruim een miljoen Volkswagens rond, dus die staan bijna overal bovenaan. Onderstaande tabel deelt daarom door het wagenpark per merk.

Voorkomen van afkeurpunt 222 per merk, per 1.000 geregistreerde voertuigen
MerkPer 1.000 auto'sGeconstateerdWagenpark
Volkswagen4.15.1301.252.669
Fiat2.7830310.243
Skoda2.2692313.432
Ford2.11.351630.830
Audi2.0865426.579
Volvo1.7796459.561
Renault1.4887647.265
Toyota0.7542786.490

Alleen merken met minimaal 5.000 geregistreerde personenauto's. Een hoger getal betekent niet automatisch een slechter merk: leeftijd en gebruik van het wagenpark spelen mee.

Bron: open data van de RDW (RDW open data (m9d7-ebf2, a34c-vvps, hx2c-gt7k)), verwerkt op 11-09-2026. Aantallen betreffen alle door keuringsinstanties gemelde gebreken in de dataset.