Model
Zwakke punten van de Mitsubishi Outlander
Bij de APK worden aan een Mitsubishi Outlander vaker dan gemiddeld deze gebreken gevonden: motorsteunrubber doorgescheurd/vulkanisatie geheel los; lpg-tank vertoont overmatige corrosie; bevestiging aandrijving ondeugdelijk.
Er staan 35.307 Mitsubishi Outlander-personenauto's in het Nederlandse kentekenregister, met een mediane leeftijd van 11 jaar. De oudste dateert uit 2003, de jongste uit 2026. Hieronder staan de RDW-cijfers over aantallen, leeftijd, brandstof en APK-gebreken.
- Wagenpark
- 35.307
- Mediane leeftijd
- 11 jr
- Gemiddelde leeftijd
- 11.2 jr
- Eerste toelating
- 2003
- Laatste toelating
- 2026
- APK-waarnemingen
- 80.845
Betrouwbaarheid bij de APK
Een Mitsubishi Outlander krijgt bij de APK 18% meer gebreken dan een gemiddelde auto van dezelfde leeftijd; aan zware gebreken 58% meer.
Plaats 295 van 343 modellen, gemeten over 86.815 keuringen. Bekijk de ranglijst.
Hoeveel Mitsubishi Outlander's rijden er in Nederland?
35.307 exemplaren staan er nu geregistreerd, verdeeld over bouwjaar 2003 tot 2026.
| Jaar | Aantal |
|---|---|
| 2003 | 145 |
| 2004 | 194 |
| 2005 | 468 |
| 2006 | 647 |
| 2007 | 818 |
| 2008 | 1.350 |
| 2009 | 491 |
| 2010 | 1.084 |
| 2011 | 925 |
| 2012 | 815 |
| 2013 | 5.408 |
| 2014 | 5.105 |
| 2015 | 6.480 |
| 2016 | 1.390 |
| 2017 | 838 |
| 2018 | 1.386 |
| 2019 | 2.783 |
| 2020 | 2.026 |
| 2021 | 1.435 |
| 2023 | 1 |
| 2024 | 1 |
| 2025 | 899 |
| 2026 | 618 |
Uitvoeringen
Zoals geregistreerd in het kentekenregister. De RDW legt de handelsbenaming vast zoals de importeur die aanleverde, dus schrijfwijzen verschillen per bouwjaar en per uitvoering.
| Uitvoering | Aantal |
|---|---|
| MITSUBISHI OUTLANDER | 35.184 |
| OUTLANDER | 126 |
| OUTLANDER SPORT | 7 |
| OUTLANDER 2.0 | 2 |
| OUTLANDER GLS | 2 |
| OUTLANDER PHEV | 2 |
| OUTLANDER LS 4WD | 1 |
| OUTLANDER SE | 1 |
Brandstof en carrosserie
Brandstof
- Hybride24.539 · 69.5%
- Benzine9.692 · 27.4%
- LPG811 · 2.3%
- Diesel291 · 0.8%
De RDW kent geen brandstofsoort "hybride". Deze auto's staan geregistreerd met zowel een elektrische als een verbrandingsmotor, en zijn hier op die combinatie ingedeeld.
Carrosserie
- Stationwagen35.118 · 99.4%
- Multipurpose vehicle (MPV)193 · 0.5%
- Hatchback3 · 0.0%
Carrosserietypen zijn de Europese indeling van de RDW. Die kent geen categorie SUV; zulke auto's staan geregistreerd als stationwagen of MPV.
Een tweedehands Mitsubishi Outlander kopen
Hoe vaak dit bij de Mitsubishi Outlander voorkomt, naast het cijfer voor alle personenauto's in Nederland. Alle drie controleer je voor één auto gratis op kenteken.
- Openstaande terugroepactie
- 9,5%
- landelijk 6,7%
| Bouwjaar | Catalogusprijs | Auto's |
|---|---|---|
| 2026 | € 56.900 | 618 |
| 2025 | € 60.500 | 898 |
| 2021 | € 39.500 | 1.435 |
| 2020 | € 42.500 | 2.026 |
| 2019 | € 42.400 | 2.783 |
| 2018 | € 41.100 | 1.386 |
| 2017 | € 36.800 | 837 |
| 2016 | € 40.800 | 1.390 |
De catalogusprijs is de nieuwprijs die bij de eerste toelating is geregistreerd, inclusief btw en bpm — niet wat de auto nu waard is.
Welke APK-gebreken komen bij de Mitsubishi Outlander vaker voor?
Deze gebreken komen bij een Mitsubishi Outlander relatief vaker voor dan bij Nederlandse personenauto's in het algemeen.
De vergelijking is per 1.000 auto's, niet in absolute aantallen — anders zou elk model dezelfde lijst met banden en verlichting opleveren.
| Gebrek | Mitsubishi Outlander | Landelijk | Verhouding |
|---|---|---|---|
| Motorsteunrubber doorgescheurd/vulkanisatie geheel losAandrijving | 33.9 | 1.4 | 24.1× |
| LPG-tank vertoont overmatige corrosieCarrosserie en roest | 0.8 | 0.1 | 17.7× |
| Bevestiging aandrijving ondeugdelijkAandrijving | 1.3 | 0.1 | 10.5× |
| Remlicht lichtoppervlak >25% afgenomenVerlichting | 8.2 | 0.8 | 10.4× |
| Motorsteun ernstig beschadigdAandrijving | 1.9 | 0.2 | 8.9× |
| Achterruitrijlicht glas gerepareerd, bewerkt of verwijderdOverig | 0.7 | 0.1 | 8.2× |
| Gasvoerende slangen LPG zichtbaar beschadigdOverig | 0.6 | 0.1 | 7.8× |
| Vulaansluiting LPG niet voorzien van stofkapOverig | 1.1 | 0.2 | 6.8× |
Hoe doet de Mitsubishi Outlander het ten opzichte van het Nederlandse gemiddelde?
Op deze punten wordt bij een Mitsubishi Outlander juist mínder vaak een gebrek geconstateerd dan gemiddeld.
| Gebrek | Mitsubishi Outlander | Landelijk | Verhouding |
|---|---|---|---|
| Remslang beschadigd, wapeningsmateriaal zichtbaarRemmen | 0.7 | 8.4 | 0.1× |
| Overmatige vloeistoflekkage overige vloeistoffenLekkage | 18.0 | 92.6 | 0.2× |
| Schokdemper aanwezig die lekkage vertoontWielophanging | 4.2 | 19.4 | 0.2× |
| CO meer dan wettelijk toegestaanUitlaat en emissie | 1.2 | 5.2 | 0.2× |
Bij de Mitsubishi Outlander vallen in de APK-gegevens vooral motorsteunrubber doorgescheurd/vulkanisatie geheel los, lpg-tank vertoont overmatige corrosie en bevestiging aandrijving ondeugdelijk op. Deze gebreken komen relatief vaker voor dan gemiddeld bij personenauto's in Nederland.
Een hogere verhouding betekent niet automatisch een slechter model. Leeftijd, kilometrage en gebruik van het wagenpark verklaren een deel van het verschil — een model met veel oude auto's scoort hoger op slijtagepunten. Alleen verschillen die statistisch aantoonbaar zijn, staan hierboven. Lees hoe deze cijfers zijn berekend.
Bron: open data van de RDW, verwerkt op 2026-09-11. Over deze data.