Model
Zwakke punten van de Jeep Wrangler
Bij de APK worden aan een Jeep Wrangler vaker dan gemiddeld deze gebreken gevonden: wiel of band niet goed afgeschermd; roestschade, te veel dikteafname materiaal; aandrijving ondeugdelijk.
Er staan 4.179 Jeep Wrangler-personenauto's in het Nederlandse kentekenregister, met een mediane leeftijd van 17 jaar. De oudste dateert uit 1970, de jongste uit 2026. Hieronder staan de RDW-cijfers over aantallen, leeftijd, brandstof en APK-gebreken.
- Wagenpark
- 4.179
- Mediane leeftijd
- 17 jr
- Gemiddelde leeftijd
- 17.2 jr
- Eerste toelating
- 1970
- Laatste toelating
- 2026
- APK-waarnemingen
- 8.988
Betrouwbaarheid bij de APK
Een Jeep Wrangler krijgt bij de APK 13% meer gebreken dan een gemiddelde auto van dezelfde leeftijd; aan zware gebreken 60% meer.
Plaats 274 van 343 modellen, gemeten over 6.739 keuringen. Bekijk de ranglijst.
Hoeveel Jeep Wrangler's rijden er in Nederland?
4.179 exemplaren staan er nu geregistreerd, verdeeld over bouwjaar 1970 tot 2026.
| Jaar | Aantal |
|---|---|
| 1970 | 1 |
| 1985 | 1 |
| 1986 | 13 |
| 1987 | 108 |
| 1988 | 61 |
| 1989 | 72 |
| 1990 | 68 |
| 1991 | 115 |
| 1992 | 133 |
| 1993 | 70 |
| 1994 | 60 |
| 1995 | 54 |
| 1996 | 32 |
| 1997 | 138 |
| 1998 | 123 |
| 1999 | 88 |
| 2000 | 109 |
| 2001 | 55 |
| 2002 | 46 |
| 2003 | 60 |
| 2004 | 58 |
| 2005 | 62 |
| 2006 | 88 |
| 2007 | 215 |
| 2008 | 170 |
| 2009 | 99 |
| 2010 | 78 |
| 2011 | 118 |
| 2012 | 131 |
| 2013 | 85 |
| 2014 | 75 |
| 2015 | 59 |
| 2016 | 55 |
| 2017 | 36 |
| 2018 | 45 |
| 2019 | 108 |
| 2020 | 50 |
| 2021 | 438 |
| 2022 | 422 |
| 2023 | 147 |
| 2024 | 64 |
| 2025 | 120 |
| 2026 | 49 |
Uitvoeringen
Zoals geregistreerd in het kentekenregister. De RDW legt de handelsbenaming vast zoals de importeur die aanleverde, dus schrijfwijzen verschillen per bouwjaar en per uitvoering.
| Uitvoering | Aantal |
|---|---|
| WRANGLER UNLIMITED | 1.742 |
| WRANGLER | 1.399 |
| JEEP WRANGLER | 152 |
| WRANGLER K6 | 69 |
| WRANGLER SOFTTOP U9 | 38 |
| WRANGLER SPORT | 30 |
| WRANGLER SOFTTOP 4.0 U9 | 27 |
| WRANGLER SAHARA | 27 |
Brandstof en carrosserie
Brandstof
- Benzine2.644 · 63.3%
- Hybride1.193 · 28.5%
- Diesel226 · 5.4%
- LPG116 · 2.8%
De RDW kent geen brandstofsoort "hybride". Deze auto's staan geregistreerd met zowel een elektrische als een verbrandingsmotor, en zijn hier op die combinatie ingedeeld.
Carrosserie
- Multipurpose vehicle (MPV)2.700 · 68.0%
- Cabriolet890 · 22.4%
- Stationwagen192 · 4.8%
- Sedan166 · 4.2%
- Hatchback17 · 0.4%
- Truckstationwagon3 · 0.1%
- Coupe2 · 0.1%
Carrosserietypen zijn de Europese indeling van de RDW. Die kent geen categorie SUV; zulke auto's staan geregistreerd als stationwagen of MPV.
Een tweedehands Jeep Wrangler kopen
Hoe vaak dit bij de Jeep Wrangler voorkomt, naast het cijfer voor alle personenauto's in Nederland. Alle drie controleer je voor één auto gratis op kenteken.
- Openstaande terugroepactie
- 23%
- landelijk 6,7%
| Bouwjaar | Catalogusprijs | Auto's |
|---|---|---|
| 2026 | € 88.300 | 49 |
| 2025 | € 87.800 | 120 |
| 2024 | € 94.700 | 61 |
| 2023 | € 94.000 | 147 |
| 2022 | € 89.700 | 420 |
| 2021 | € 85.400 | 438 |
| 2020 | € 101.300 | 49 |
| 2019 | € 91.100 | 107 |
De catalogusprijs is de nieuwprijs die bij de eerste toelating is geregistreerd, inclusief btw en bpm — niet wat de auto nu waard is.
Welke APK-gebreken komen bij de Jeep Wrangler vaker voor?
Deze gebreken komen bij een Jeep Wrangler relatief vaker voor dan bij Nederlandse personenauto's in het algemeen.
De vergelijking is per 1.000 auto's, niet in absolute aantallen — anders zou elk model dezelfde lijst met banden en verlichting opleveren.
| Gebrek | Jeep Wrangler | Landelijk | Verhouding |
|---|---|---|---|
| Wiel of band niet goed afgeschermdBanden en wielen | 18.9 | 0.0 | 928.2× |
| Roestschade, te veel dikteafname materiaalCarrosserie en roest | 7.2 | 0.1 | 76.5× |
| Aandrijving ondeugdelijkAandrijving | 8.8 | 0.1 | 61.8× |
| Voertuig niet voorzien van juiste kentekenplatenOverig | 6.2 | 0.3 | 23.2× |
| Roestschade hoofdbalkCarrosserie en roest | 12.2 | 0.6 | 20.7× |
| Onderdeel brandstofsysteem ondeugdelijk bevestigdOverig | 4.8 | 0.3 | 15.1× |
| Kentekenplaat afgeschermdKentekenplaat | 7.4 | 0.6 | 12.6× |
| Retroreflector ontbreektVerlichting | 8.6 | 0.8 | 10.9× |
Hoe doet de Jeep Wrangler het ten opzichte van het Nederlandse gemiddelde?
Op deze punten wordt bij een Jeep Wrangler juist mínder vaak een gebrek geconstateerd dan gemiddeld.
| Gebrek | Jeep Wrangler | Landelijk | Verhouding |
|---|---|---|---|
| Band beschadigdBanden en wielen | 6.0 | 53.7 | 0.1× |
| Band onvoldoende profielBanden en wielen | 13.9 | 122.0 | 0.1× |
| Stofhoes aandrijfas beschadigd en dicht niet afAandrijving | 5.5 | 30.8 | 0.2× |
| Band(en) aanwezig met een profieldiepte van 1,6 t/m 2,5 mmBanden en wielen | 29.4 | 129.3 | 0.2× |
Bij de Jeep Wrangler vallen in de APK-gegevens vooral wiel of band niet goed afgeschermd, roestschade, te veel dikteafname materiaal en aandrijving ondeugdelijk op. Deze gebreken komen relatief vaker voor dan gemiddeld bij personenauto's in Nederland.
Een hogere verhouding betekent niet automatisch een slechter model. Leeftijd, kilometrage en gebruik van het wagenpark verklaren een deel van het verschil — een model met veel oude auto's scoort hoger op slijtagepunten. Alleen verschillen die statistisch aantoonbaar zijn, staan hierboven. Lees hoe deze cijfers zijn berekend.
Bron: open data van de RDW, verwerkt op 2026-09-11. Over deze data.