Naar de inhoud
autocontrole.nl

Afkeurpunt 175

Aandrijving ondeugdelijk

Dit is APK-afkeurpunt 175 uit de gebrekencodelijst van de RDW, in de categorie aandrijving. Het werd in Nederland 2.740 keer geconstateerd bij keuringen, op 2.680 verschillende voertuigen.

Een gescheurde hoes is goedkoop; de aandrijfas eronder is dat niet.

Geconstateerd
2.740
Voertuigen
2.680
Van alle gebreken
0.01%
Meest voorkomend
#260

Hoe vaak komt dit voor?

Dit gebrek is goed voor 0.01% van alle 24.662.334 gebreken die de RDW bij keuringen heeft geregistreerd, waarmee het op plaats 260 staat.

Het werd voor het eerst vastgelegd op 02-06-2022 en het laatst op 10-09-2026. Gemiddeld is het 1.02 keer per voertuig gemeld, dus meestal wordt het na één melding verholpen.

Bij welke merken komt dit het vaakst voor?

Afgezet tegen het aantal auto's van dat merk op de weg komt dit gebrek het vaakst voor bij Jeep.

De ruwe aantallen zeggen weinig: er rijden ruim een miljoen Volkswagens rond, dus die staan bijna overal bovenaan. Onderstaande tabel deelt daarom door het wagenpark per merk.

Voorkomen van afkeurpunt 175 per merk, per 1.000 geregistreerde voertuigen
MerkPer 1.000 auto'sGeconstateerdWagenpark
Jeep2.07235.181
BMW0.3133516.691
Mercedes-Benz0.3120474.108
Volvo0.2113459.561
Toyota0.2129786.490
Ford0.190630.830
Volkswagen0.11371.252.669
Peugeot0.170652.848

Alleen merken met minimaal 5.000 geregistreerde personenauto's. Een hoger getal betekent niet automatisch een slechter merk: leeftijd en gebruik van het wagenpark spelen mee.

Bron: open data van de RDW (RDW open data (m9d7-ebf2, a34c-vvps, hx2c-gt7k)), verwerkt op 11-09-2026. Aantallen betreffen alle door keuringsinstanties gemelde gebreken in de dataset.