Naar de inhoud
autocontrole.nl

Afkeurpunt 429

Wiel of band niet goed afgeschermd

Dit is APK-afkeurpunt 429 uit de gebrekencodelijst van de RDW, in de categorie banden en wielen. Het werd in Nederland 15.853 keer geconstateerd bij keuringen, op 14.061 verschillende voertuigen.

Goedkoop te verhelpen, maar wel direct te gebruiken in de onderhandeling.

Geconstateerd
15.853
Voertuigen
14.061
Van alle gebreken
0.06%
Meest voorkomend
#120

Hoe vaak komt dit voor?

Dit gebrek is goed voor 0.06% van alle 24.662.334 gebreken die de RDW bij keuringen heeft geregistreerd, waarmee het op plaats 120 staat.

Het werd voor het eerst vastgelegd op 02-06-2022 en het laatst op 10-09-2026. Gemiddeld is het 1.13 keer per voertuig gemeld, dus meestal wordt het na één melding verholpen.

Bij welke merken komt dit het vaakst voor?

Afgezet tegen het aantal auto's van dat merk op de weg komt dit gebrek het vaakst voor bij Jeep.

De ruwe aantallen zeggen weinig: er rijden ruim een miljoen Volkswagens rond, dus die staan bijna overal bovenaan. Onderstaande tabel deelt daarom door het wagenpark per merk.

Voorkomen van afkeurpunt 429 per merk, per 1.000 geregistreerde voertuigen
MerkPer 1.000 auto'sGeconstateerdWagenpark
Jeep2.810035.181
Chevrolet0.1655.569
Suzuki0.08294.771
Mercedes-Benz0.010474.108
Toyota0.016786.490
Peugeot0.07652.848
Citroen0.04380.541
Volkswagen0.0131.252.669

Alleen merken met minimaal 5.000 geregistreerde personenauto's. Een hoger getal betekent niet automatisch een slechter merk: leeftijd en gebruik van het wagenpark spelen mee.

Bron: open data van de RDW (RDW open data (m9d7-ebf2, a34c-vvps, hx2c-gt7k)), verwerkt op 11-09-2026. Aantallen betreffen alle door keuringsinstanties gemelde gebreken in de dataset.