Model
Zwakke punten van de Kia Venga
Bij de APK worden aan een Kia Venga vaker dan gemiddeld deze gebreken gevonden: weerstand bij draaiing stuurwiel voelbaar; remlicht glas lichtarmatuur ernstig beschadigd of verwijderd; stuurkoppeling vertoont speling.
Er staan 18.459 Kia Venga-personenauto's in het Nederlandse kentekenregister, met een mediane leeftijd van 13 jaar. De oudste dateert uit 2009, de jongste uit 2019. Hieronder staan de RDW-cijfers over aantallen, leeftijd, brandstof en APK-gebreken.
- Wagenpark
- 18.459
- Mediane leeftijd
- 13 jr
- Gemiddelde leeftijd
- 12.9 jr
- Eerste toelating
- 2009
- Laatste toelating
- 2019
- APK-waarnemingen
- 43.228
Betrouwbaarheid bij de APK
Een Kia Venga krijgt bij de APK 6% minder gebreken dan een gemiddelde auto van dezelfde leeftijd; aan zware gebreken 2% meer.
Plaats 159 van 343 modellen, gemeten over 53.034 keuringen. Bekijk de ranglijst.
Hoeveel Kia Venga's rijden er in Nederland?
18.459 exemplaren staan er nu geregistreerd, verdeeld over bouwjaar 2009 tot 2019.
| Jaar | Aantal |
|---|---|
| 2009 | 32 |
| 2010 | 3.440 |
| 2011 | 3.389 |
| 2012 | 2.076 |
| 2013 | 2.005 |
| 2014 | 1.643 |
| 2015 | 1.953 |
| 2016 | 1.620 |
| 2017 | 1.309 |
| 2018 | 798 |
| 2019 | 194 |
Uitvoeringen
Zoals geregistreerd in het kentekenregister. De RDW legt de handelsbenaming vast zoals de importeur die aanleverde, dus schrijfwijzen verschillen per bouwjaar en per uitvoering.
| Uitvoering | Aantal |
|---|---|
| VENGA | 18.458 |
| KIA VENGA 1.6 ISG | 1 |
Brandstof en carrosserie
Brandstof
- Benzine18.355 · 99.4%
- Diesel65 · 0.4%
- LPG39 · 0.2%
Carrosserie
- Multipurpose vehicle (MPV)18.426 · 99.8%
- Hatchback22 · 0.1%
- Stationwagen10 · 0.1%
Carrosserietypen zijn de Europese indeling van de RDW. Die kent geen categorie SUV; zulke auto's staan geregistreerd als stationwagen of MPV.
Een tweedehands Kia Venga kopen
Hoe vaak dit bij de Kia Venga voorkomt, naast het cijfer voor alle personenauto's in Nederland. Alle drie controleer je voor één auto gratis op kenteken.
- Openstaande terugroepactie
- 0%
- landelijk 6,7%
| Bouwjaar | Catalogusprijs | Auto's |
|---|---|---|
| 2019 | € 29.600 | 194 |
| 2018 | € 23.500 | 798 |
| 2017 | € 23.200 | 1.309 |
| 2016 | € 22.100 | 1.620 |
| 2015 | € 21.500 | 1.953 |
| 2014 | € 20.900 | 1.643 |
| 2013 | € 20.200 | 2.005 |
| 2012 | € 19.600 | 2.076 |
De catalogusprijs is de nieuwprijs die bij de eerste toelating is geregistreerd, inclusief btw en bpm — niet wat de auto nu waard is.
Welke APK-gebreken komen bij de Kia Venga vaker voor?
Deze gebreken komen bij een Kia Venga relatief vaker voor dan bij Nederlandse personenauto's in het algemeen.
De vergelijking is per 1.000 auto's, niet in absolute aantallen — anders zou elk model dezelfde lijst met banden en verlichting opleveren.
| Gebrek | Kia Venga | Landelijk | Verhouding |
|---|---|---|---|
| Weerstand bij draaiing stuurwiel voelbaarStuurinrichting | 2.8 | 0.2 | 17.8× |
| Remlicht glas lichtarmatuur ernstig beschadigd of verwijderdVerlichting | 2.8 | 0.2 | 16.6× |
| Stuurkoppeling vertoont spelingStuurinrichting | 1.8 | 0.1 | 16.3× |
| Stuurkogel te veel spelingStuurinrichting | 169.3 | 14.6 | 11.6× |
| (Zij-)markeringslicht kleur wijkt af of niet toegestaanVerlichting | 2.5 | 0.3 | 9.6× |
| Remlicht schakelaar ondeugdelijkVerlichting | 1.2 | 0.1 | 9.0× |
| Blokkering gordel werkt niet (goed)Veiligheidssystemen | 2.3 | 0.4 | 5.8× |
| Waarschuwingsinrichting elektronische stuurbekrachtiging geeStuurinrichting | 2.8 | 0.6 | 4.9× |
Hoe doet de Kia Venga het ten opzichte van het Nederlandse gemiddelde?
Op deze punten wordt bij een Kia Venga juist mínder vaak een gebrek geconstateerd dan gemiddeld.
| Gebrek | Kia Venga | Landelijk | Verhouding |
|---|---|---|---|
| Uitlaatsysteem niet gasdicht / onveilige afvoer uitlaatgasseUitlaat en emissie | 2.4 | 40.8 | 0.1× |
| Waarschuwingsinrichting airbag- / gordelsysteem geeft defectVeiligheidssystemen | 5.3 | 31.1 | 0.2× |
| Remleiding door corrosie aangetastRemmen | 1.9 | 11.2 | 0.2× |
| Remvertraging / remwerking parkeerrem onvoldoendeRemmen | 1.2 | 4.7 | 0.3× |
Bij de Kia Venga vallen in de APK-gegevens vooral weerstand bij draaiing stuurwiel voelbaar, remlicht glas lichtarmatuur ernstig beschadigd of verwijderd en stuurkoppeling vertoont speling op. Deze gebreken komen relatief vaker voor dan gemiddeld bij personenauto's in Nederland.
Een hogere verhouding betekent niet automatisch een slechter model. Leeftijd, kilometrage en gebruik van het wagenpark verklaren een deel van het verschil — een model met veel oude auto's scoort hoger op slijtagepunten. Alleen verschillen die statistisch aantoonbaar zijn, staan hierboven. Lees hoe deze cijfers zijn berekend.
Bron: open data van de RDW, verwerkt op 2026-09-11. Over deze data.