Naar de inhoud
autocontrole.nl

Afkeurpunt 916

Remleiding door corrosie aangetast

Dit is APK-afkeurpunt 916 uit de gebrekencodelijst van de RDW, in de categorie remmen. Het werd in Nederland 138.708 keer geconstateerd bij keuringen, op 125.444 verschillende voertuigen.

Veiligheidskritisch en zelden goedkoop. Laat remschijven en -leidingen nakijken.

Geconstateerd
138.708
Voertuigen
125.444
Van alle gebreken
0.56%
Meest voorkomend
#35

Hoe vaak komt dit voor?

Dit gebrek is goed voor 0.56% van alle 24.662.334 gebreken die de RDW bij keuringen heeft geregistreerd, waarmee het op plaats 35 staat.

Het werd voor het eerst vastgelegd op 02-06-2022 en het laatst op 10-09-2026. Gemiddeld is het 1.11 keer per voertuig gemeld, dus meestal wordt het na één melding verholpen.

Bij welke merken komt dit het vaakst voor?

Afgezet tegen het aantal auto's van dat merk op de weg komt dit gebrek het vaakst voor bij Suzuki.

De ruwe aantallen zeggen weinig: er rijden ruim een miljoen Volkswagens rond, dus die staan bijna overal bovenaan. Onderstaande tabel deelt daarom door het wagenpark per merk.

Voorkomen van afkeurpunt 916 per merk, per 1.000 geregistreerde voertuigen
MerkPer 1.000 auto'sGeconstateerdWagenpark
Suzuki32.89.682294.771
Mercedes-Benz22.810.813474.108
Citroen18.57.031380.541
Opel18.011.672648.990
Renault17.611.388647.265
Toyota17.113.481786.490
Peugeot15.410.034652.848
BMW12.26.281516.691

Alleen merken met minimaal 5.000 geregistreerde personenauto's. Een hoger getal betekent niet automatisch een slechter merk: leeftijd en gebruik van het wagenpark spelen mee.

Bron: open data van de RDW (RDW open data (m9d7-ebf2, a34c-vvps, hx2c-gt7k)), verwerkt op 11-09-2026. Aantallen betreffen alle door keuringsinstanties gemelde gebreken in de dataset.