Model
Zwakke punten van de Opel Grandland
Bij de APK worden aan een Opel Grandland vaker dan gemiddeld deze gebreken gevonden: gordelsluiting werkt niet; overmatige vloeistoflekkage overige vloeistoffen.
Er staan 24.660 Opel Grandland-personenauto's in het Nederlandse kentekenregister, met een mediane leeftijd van 6 jaar. De oudste dateert uit 2017, de jongste uit 2026. Hieronder staan de RDW-cijfers over aantallen, leeftijd, brandstof en APK-gebreken.
- Wagenpark
- 24.660
- Mediane leeftijd
- 6 jr
- Gemiddelde leeftijd
- 5.4 jr
- Eerste toelating
- 2017
- Laatste toelating
- 2026
- APK-waarnemingen
- 10.542
Betrouwbaarheid bij de APK
Een Opel Grandland krijgt bij de APK 13% minder gebreken dan een gemiddelde auto van dezelfde leeftijd; aan zware gebreken 26% minder.
Plaats 117 van 343 modellen, gemeten over 28.717 keuringen. Bekijk de ranglijst.
Hoeveel Opel Grandland's rijden er in Nederland?
24.660 exemplaren staan er nu geregistreerd, verdeeld over bouwjaar 2017 tot 2026.
| Jaar | Aantal |
|---|---|
| 2017 | 518 |
| 2018 | 3.851 |
| 2019 | 5.970 |
| 2020 | 3.963 |
| 2021 | 3.326 |
| 2022 | 1.843 |
| 2023 | 1.927 |
| 2024 | 1.053 |
| 2025 | 1.316 |
| 2026 | 893 |
Uitvoeringen
Zoals geregistreerd in het kentekenregister. De RDW legt de handelsbenaming vast zoals de importeur die aanleverde, dus schrijfwijzen verschillen per bouwjaar en per uitvoering.
| Uitvoering | Aantal |
|---|---|
| GRANDLAND X | 17.758 |
| GRANDLAND | 6.931 |
Brandstof en carrosserie
Brandstof
- Benzine17.142 · 69.4%
- Hybride6.253 · 25.3%
- Diesel654 · 2.6%
- Elektrisch631 · 2.6%
- LPG8 · 0.0%
De RDW kent geen brandstofsoort "hybride". Deze auto's staan geregistreerd met zowel een elektrische als een verbrandingsmotor, en zijn hier op die combinatie ingedeeld.
Carrosserie
- Multipurpose vehicle (MPV)24.674 · 100.0%
- Hatchback2 · 0.0%
- Sedan1 · 0.0%
Carrosserietypen zijn de Europese indeling van de RDW. Die kent geen categorie SUV; zulke auto's staan geregistreerd als stationwagen of MPV.
Een tweedehands Opel Grandland kopen
Hoe vaak dit bij de Opel Grandland voorkomt, naast het cijfer voor alle personenauto's in Nederland. Alle drie controleer je voor één auto gratis op kenteken.
- Openstaande terugroepactie
- 5,5%
- landelijk 6,7%
| Bouwjaar | Catalogusprijs | Auto's |
|---|---|---|
| 2026 | € 48.400 | 893 |
| 2025 | € 47.800 | 1.316 |
| 2024 | € 45.800 | 1.053 |
| 2023 | € 46.500 | 1.926 |
| 2022 | € 43.800 | 1.843 |
| 2021 | € 41.100 | 3.326 |
| 2020 | € 38.800 | 3.963 |
| 2019 | € 36.200 | 5.963 |
De catalogusprijs is de nieuwprijs die bij de eerste toelating is geregistreerd, inclusief btw en bpm — niet wat de auto nu waard is.
Welke APK-gebreken komen bij de Opel Grandland vaker voor?
Deze gebreken komen bij een Opel Grandland relatief vaker voor dan bij Nederlandse personenauto's in het algemeen.
De vergelijking is per 1.000 auto's, niet in absolute aantallen — anders zou elk model dezelfde lijst met banden en verlichting opleveren.
| Gebrek | Opel Grandland | Landelijk | Verhouding |
|---|---|---|---|
| Gordelsluiting werkt nietVeiligheidssystemen | 2.9 | 1.7 | 1.8× |
| Overmatige vloeistoflekkage overige vloeistoffenLekkage | 2.0 | 1.2 | 1.6× |
Hoe doet de Opel Grandland het ten opzichte van het Nederlandse gemiddelde?
Op deze punten wordt bij een Opel Grandland juist mínder vaak een gebrek geconstateerd dan gemiddeld.
| Gebrek | Opel Grandland | Landelijk | Verhouding |
|---|---|---|---|
| Kentekenplaatverlichting werkt niet (goed) / ontbreektVerlichting | 1.2 | 95.3 | 0.0× |
| Overmatige vloeistoflekkage overige vloeistoffenLekkage | 2.7 | 92.6 | 0.0× |
| Remverschil op 1 as te grootRemmen | 1.2 | 21.8 | 0.1× |
| Stuurkogel te veel spelingStuurinrichting | 1.1 | 14.6 | 0.1× |
Bij de Opel Grandland vallen in de APK-gegevens vooral gordelsluiting werkt niet, overmatige vloeistoflekkage overige vloeistoffen en kentekenplaatverlichting werkt niet (goed) / ontbreekt op. Deze gebreken komen relatief vaker voor dan gemiddeld bij personenauto's in Nederland.
Een hogere verhouding betekent niet automatisch een slechter model. Leeftijd, kilometrage en gebruik van het wagenpark verklaren een deel van het verschil — een model met veel oude auto's scoort hoger op slijtagepunten. Alleen verschillen die statistisch aantoonbaar zijn, staan hierboven. Lees hoe deze cijfers zijn berekend.
Bron: open data van de RDW, verwerkt op 2026-09-11. Over deze data.