Model
Zwakke punten van de Adria Matrix
Bij de APK worden aan een Adria Matrix vaker dan gemiddeld deze gebreken gevonden: (zij-)markeringslicht werkt niet (goed); accu ondeugdelijk bevestigd; brandstoflekkage.
Er staan 2.044 Adria Matrix-personenauto's in het Nederlandse kentekenregister, met een mediane leeftijd van 9 jaar. De oudste dateert uit 2010, de jongste uit 2026. Hieronder staan de RDW-cijfers over aantallen, leeftijd, brandstof en APK-gebreken.
- Wagenpark
- 2.044
- Mediane leeftijd
- 9 jr
- Gemiddelde leeftijd
- 9.0 jr
- Eerste toelating
- 2010
- Laatste toelating
- 2026
- APK-waarnemingen
- 2.601
Hoeveel Adria Matrix's rijden er in Nederland?
2.044 exemplaren staan er nu geregistreerd, verdeeld over bouwjaar 2010 tot 2026.
| Jaar | Aantal |
|---|---|
| 2010 | 62 |
| 2011 | 130 |
| 2012 | 126 |
| 2013 | 104 |
| 2014 | 111 |
| 2015 | 204 |
| 2016 | 233 |
| 2017 | 183 |
| 2018 | 175 |
| 2019 | 161 |
| 2020 | 131 |
| 2021 | 167 |
| 2022 | 73 |
| 2023 | 52 |
| 2024 | 52 |
| 2025 | 49 |
| 2026 | 31 |
Uitvoeringen
Zoals geregistreerd in het kentekenregister. De RDW legt de handelsbenaming vast zoals de importeur die aanleverde, dus schrijfwijzen verschillen per bouwjaar en per uitvoering.
| Uitvoering | Aantal |
|---|---|
| MATRIX M 670SL | 395 |
| MATRIX M 670 SC | 228 |
| MATRIX M 680SP | 204 |
| MATRIX 670SL | 177 |
| MATRIX M 670SBC | 108 |
| MATRIX 670DC | 82 |
| MATRIX 670DL | 81 |
| MATRIX M 670SC | 76 |
Brandstof en carrosserie
Brandstof
- Diesel2.044 · 100.0%
Carrosserie
- Multipurpose vehicle (MPV)1.193 · 98.8%
- Sedan15 · 1.2%
Carrosserietypen zijn de Europese indeling van de RDW. Die kent geen categorie SUV; zulke auto's staan geregistreerd als stationwagen of MPV.
Een tweedehands Adria Matrix kopen
Hoe vaak dit bij de Adria Matrix voorkomt, naast het cijfer voor alle personenauto's in Nederland. Alle drie controleer je voor één auto gratis op kenteken.
- Openstaande terugroepactie
- 2,6%
- landelijk 6,7%
| Bouwjaar | Catalogusprijs | Auto's |
|---|---|---|
| 2026 | € 114.800 | 31 |
| 2025 | € 120.000 | 49 |
| 2024 | € 115.300 | 52 |
| 2023 | € 91.700 | 52 |
| 2022 | € 54.300 | 73 |
| 2021 | € 49.500 | 167 |
| 2020 | € 47.900 | 131 |
| 2019 | € 45.800 | 161 |
De catalogusprijs is de nieuwprijs die bij de eerste toelating is geregistreerd, inclusief btw en bpm — niet wat de auto nu waard is.
Welke APK-gebreken komen bij de Adria Matrix vaker voor?
Deze gebreken komen bij een Adria Matrix relatief vaker voor dan bij Nederlandse personenauto's in het algemeen.
De vergelijking is per 1.000 auto's, niet in absolute aantallen — anders zou elk model dezelfde lijst met banden en verlichting opleveren.
| Gebrek | Adria Matrix | Landelijk | Verhouding |
|---|---|---|---|
| (Zij-)markeringslicht werkt niet (goed)Verlichting | 102.3 | 2.3 | 44.1× |
| Accu ondeugdelijk bevestigdOverig | 59.7 | 6.1 | 9.7× |
| BrandstoflekkageLekkage | 12.7 | 1.4 | 9.0× |
| Achteruitrijlicht werkt niet (goed)Verlichting | 11.3 | 5.8 | 1.9× |
| Mistachterlicht werkt niet (goed)Verlichting | 15.2 | 8.2 | 1.8× |
| Ruitenwisserinstallatie geeft onvoldoende zichtZicht | 108.6 | 68.8 | 1.6× |
| Bandenspanning op 1 as niet gelijkBanden en wielen | 18.1 | 11.7 | 1.6× |
| Dim-, grootlicht werkt niet (goed)Verlichting | 43.0 | 29.5 | 1.5× |
Hoe doet de Adria Matrix het ten opzichte van het Nederlandse gemiddelde?
Op deze punten wordt bij een Adria Matrix juist mínder vaak een gebrek geconstateerd dan gemiddeld.
| Gebrek | Adria Matrix | Landelijk | Verhouding |
|---|---|---|---|
| Band onvoldoende profielBanden en wielen | 20.1 | 122.0 | 0.2× |
| Band(en) aanwezig met een profieldiepte van 1,6 t/m 2,5 mmBanden en wielen | 25.9 | 129.3 | 0.2× |
| Mechanische delen van het remsysteem vertonen slijtageRemmen | 11.3 | 51.7 | 0.2× |
| Stadslicht werkt niet (goed)Verlichting | 20.1 | 67.3 | 0.3× |
Bij de Adria Matrix vallen in de APK-gegevens vooral (zij-)markeringslicht werkt niet (goed), accu ondeugdelijk bevestigd en brandstoflekkage op. Deze gebreken komen relatief vaker voor dan gemiddeld bij personenauto's in Nederland.
Een hogere verhouding betekent niet automatisch een slechter model. Leeftijd, kilometrage en gebruik van het wagenpark verklaren een deel van het verschil — een model met veel oude auto's scoort hoger op slijtagepunten. Alleen verschillen die statistisch aantoonbaar zijn, staan hierboven. Lees hoe deze cijfers zijn berekend.
Bron: open data van de RDW, verwerkt op 2026-09-11. Over deze data.