Naar de inhoud
autocontrole.nl

Afkeurpunt 584

Stadslicht werkt niet (goed)

Dit is APK-afkeurpunt 584 uit de gebrekencodelijst van de RDW, in de categorie verlichting. Het werd in Nederland 852.581 keer geconstateerd bij keuringen, op 751.009 verschillende voertuigen.

Klein bedrag. Terugkerende storingen kunnen wel op bedradingsproblemen wijzen.

Geconstateerd
852.581
Voertuigen
751.009
Van alle gebreken
3.46%
Meest voorkomend
#8

Hoe vaak komt dit voor?

Dit gebrek is goed voor 3.46% van alle 24.662.334 gebreken die de RDW bij keuringen heeft geregistreerd, waarmee het op plaats 8 staat.

Het werd voor het eerst vastgelegd op 02-06-2022 en het laatst op 10-09-2026. Gemiddeld is het 1.14 keer per voertuig gemeld, dus meestal wordt het na één melding verholpen.

Bij welke merken komt dit het vaakst voor?

Afgezet tegen het aantal auto's van dat merk op de weg komt dit gebrek het vaakst voor bij Suzuki.

De ruwe aantallen zeggen weinig: er rijden ruim een miljoen Volkswagens rond, dus die staan bijna overal bovenaan. Onderstaande tabel deelt daarom door het wagenpark per merk.

Voorkomen van afkeurpunt 584 per merk, per 1.000 geregistreerde voertuigen
MerkPer 1.000 auto'sGeconstateerdWagenpark
Suzuki157.146.294294.771
Citroen121.746.310380.541
Toyota99.278.059786.490
Renault95.862.028647.265
Peugeot89.058.133652.848
Ford86.554.581630.830
Opel65.242.294648.990
Volkswagen37.546.9791.252.669

Alleen merken met minimaal 5.000 geregistreerde personenauto's. Een hoger getal betekent niet automatisch een slechter merk: leeftijd en gebruik van het wagenpark spelen mee.

Bron: open data van de RDW (RDW open data (m9d7-ebf2, a34c-vvps, hx2c-gt7k)), verwerkt op 11-09-2026. Aantallen betreffen alle door keuringsinstanties gemelde gebreken in de dataset.