Model
Zwakke punten van de Lynk&co LYNK
Bij de APK worden aan een Lynk&co LYNK vaker dan gemiddeld deze gebreken gevonden: bediening elektrische parkeerrem werkt niet (goed).
Er staan 37.322 Lynk&co LYNK-personenauto's in het Nederlandse kentekenregister, met een mediane leeftijd van 3 jaar. De oudste dateert uit 2021, de jongste uit 2026. Hieronder staan de RDW-cijfers over aantallen, leeftijd, brandstof en APK-gebreken.
- Wagenpark
- 37.322
- Mediane leeftijd
- 3 jr
- Gemiddelde leeftijd
- 3.2 jr
- Eerste toelating
- 2021
- Laatste toelating
- 2026
- APK-waarnemingen
- 4.480
Betrouwbaarheid bij de APK
Een Lynk&co LYNK krijgt bij de APK 10% minder gebreken dan een gemiddelde auto van dezelfde leeftijd; aan zware gebreken 69% minder.
Plaats 141 van 343 modellen, gemeten over 14.332 keuringen. Bekijk de ranglijst.
Hoeveel Lynk&co LYNK's rijden er in Nederland?
37.322 exemplaren staan er nu geregistreerd, verdeeld over bouwjaar 2021 tot 2026.
| Jaar | Aantal |
|---|---|
| 2021 | 4.616 |
| 2022 | 13.949 |
| 2023 | 11.051 |
| 2024 | 2.255 |
| 2025 | 3.538 |
| 2026 | 1.913 |
Uitvoeringen
Zoals geregistreerd in het kentekenregister. De RDW legt de handelsbenaming vast zoals de importeur die aanleverde, dus schrijfwijzen verschillen per bouwjaar en per uitvoering.
| Uitvoering | Aantal |
|---|---|
| LYNK & CO 01 | 36.007 |
| LYNK & CO 08 | 687 |
| LYNK & CO 02 | 622 |
| LYNK &CO 01 | 75 |
Brandstof en carrosserie
Brandstof
- Hybride36.767 · 98.3%
- Elektrisch622 · 1.7%
- LPG1 · 0.0%
De RDW kent geen brandstofsoort "hybride". Deze auto's staan geregistreerd met zowel een elektrische als een verbrandingsmotor, en zijn hier op die combinatie ingedeeld.
Carrosserie
- Stationwagen36.050 · 96.5%
- Hatchback1.308 · 3.5%
Carrosserietypen zijn de Europese indeling van de RDW. Die kent geen categorie SUV; zulke auto's staan geregistreerd als stationwagen of MPV.
Een tweedehands Lynk&co LYNK kopen
Hoe vaak dit bij de Lynk&co LYNK voorkomt, naast het cijfer voor alle personenauto's in Nederland. Alle drie controleer je voor één auto gratis op kenteken.
- Openstaande terugroepactie
- 2%
- landelijk 6,7%
| Bouwjaar | Catalogusprijs | Auto's |
|---|---|---|
| 2026 | € 46.000 | 1.913 |
| 2025 | € 42.100 | 3.538 |
| 2024 | € 44.900 | 2.255 |
| 2023 | € 44.900 | 11.051 |
| 2022 | € 41.900 | 13.948 |
| 2021 | € 39.000 | 4.615 |
De catalogusprijs is de nieuwprijs die bij de eerste toelating is geregistreerd, inclusief btw en bpm — niet wat de auto nu waard is.
Welke APK-gebreken komen bij de Lynk&co LYNK vaker voor?
Deze gebreken komen bij een Lynk&co LYNK relatief vaker voor dan bij Nederlandse personenauto's in het algemeen.
De vergelijking is per 1.000 auto's, niet in absolute aantallen — anders zou elk model dezelfde lijst met banden en verlichting opleveren.
| Gebrek | Lynk&co LYNK | Landelijk | Verhouding |
|---|---|---|---|
| Bediening elektrische parkeerrem werkt niet (goed)Remmen | 0.6 | 0.2 | 3.3× |
Hoe doet de Lynk&co LYNK het ten opzichte van het Nederlandse gemiddelde?
Op deze punten wordt bij een Lynk&co LYNK juist mínder vaak een gebrek geconstateerd dan gemiddeld.
| Gebrek | Lynk&co LYNK | Landelijk | Verhouding |
|---|---|---|---|
| Mechanische delen van het remsysteem vertonen slijtageRemmen | 0.6 | 51.7 | 0.0× |
| Koplamp met afwijkend lichtbeeld onjuist afgesteldVerlichting | 0.5 | 11.8 | 0.0× |
| Ruitensproeierinstallatie werkt niet goedZicht | 0.7 | 11.2 | 0.1× |
| Ruitensproeierinstallatie werkt nietZicht | 0.7 | 10.4 | 0.1× |
Bij de Lynk&co LYNK vallen in de APK-gegevens vooral bediening elektrische parkeerrem werkt niet (goed), mechanische delen van het remsysteem vertonen slijtage en koplamp met afwijkend lichtbeeld onjuist afgesteld op. Deze gebreken komen relatief vaker voor dan gemiddeld bij personenauto's in Nederland.
Een hogere verhouding betekent niet automatisch een slechter model. Leeftijd, kilometrage en gebruik van het wagenpark verklaren een deel van het verschil — een model met veel oude auto's scoort hoger op slijtagepunten. Alleen verschillen die statistisch aantoonbaar zijn, staan hierboven. Lees hoe deze cijfers zijn berekend.
Bron: open data van de RDW, verwerkt op 2026-09-11. Over deze data.