Model
Zwakke punten van de Dacia Logan
Bij de APK worden aan een Dacia Logan vaker dan gemiddeld deze gebreken gevonden: lpg-tank vertoont overmatige corrosie; koppelinrichting door corrosie aangetast; stabilisator ondeugdelijk bevestigd, gebroken of gescheurd.
Er staan 14.970 Dacia Logan-personenauto's in het Nederlandse kentekenregister, met een mediane leeftijd van 11 jaar. De oudste dateert uit 2004, de jongste uit 2025. Hieronder staan de RDW-cijfers over aantallen, leeftijd, brandstof en APK-gebreken.
- Wagenpark
- 14.970
- Mediane leeftijd
- 11 jr
- Gemiddelde leeftijd
- 12.3 jr
- Eerste toelating
- 2004
- Laatste toelating
- 2025
- APK-waarnemingen
- 44.841
Betrouwbaarheid bij de APK
Een Dacia Logan krijgt bij de APK 35% meer gebreken dan een gemiddelde auto van dezelfde leeftijd; aan zware gebreken 34% meer.
Plaats 327 van 343 modellen, gemeten over 39.863 keuringen. Bekijk de ranglijst.
Hoeveel Dacia Logan's rijden er in Nederland?
14.970 exemplaren staan er nu geregistreerd, verdeeld over bouwjaar 2004 tot 2025.
| Jaar | Aantal |
|---|---|
| 2004 | 1 |
| 2005 | 6 |
| 2006 | 186 |
| 2007 | 729 |
| 2008 | 1.659 |
| 2009 | 968 |
| 2010 | 785 |
| 2011 | 601 |
| 2012 | 294 |
| 2013 | 88 |
| 2014 | 1.905 |
| 2015 | 1.624 |
| 2016 | 1.576 |
| 2017 | 1.728 |
| 2018 | 1.495 |
| 2019 | 792 |
| 2020 | 526 |
| 2021 | 5 |
| 2023 | 1 |
| 2025 | 1 |
Uitvoeringen
Zoals geregistreerd in het kentekenregister. De RDW legt de handelsbenaming vast zoals de importeur die aanleverde, dus schrijfwijzen verschillen per bouwjaar en per uitvoering.
| Uitvoering | Aantal |
|---|---|
| LOGAN | 14.964 |
| LOGAN MCV STEPWAY SIGNATUE | 1 |
| LOGAN MCV, TCE 90 | 1 |
| LOGAN BREAK | 1 |
| LOGAN 1.6 | 1 |
| DACIA LOGAN MCV 90 | 1 |
| LOGAN MCV 90 | 1 |
Brandstof en carrosserie
Brandstof
- Benzine12.464 · 83.3%
- LPG2.225 · 14.9%
- Diesel280 · 1.9%
Carrosserie
- Stationwagen11.355 · 75.9%
- Multipurpose vehicle (MPV)3.091 · 20.7%
- Sedan522 · 3.5%
Carrosserietypen zijn de Europese indeling van de RDW. Die kent geen categorie SUV; zulke auto's staan geregistreerd als stationwagen of MPV.
Een tweedehands Dacia Logan kopen
Hoe vaak dit bij de Dacia Logan voorkomt, naast het cijfer voor alle personenauto's in Nederland. Alle drie controleer je voor één auto gratis op kenteken.
- Openstaande terugroepactie
- 0%
- landelijk 6,7%
| Bouwjaar | Catalogusprijs | Auto's |
|---|---|---|
| 2020 | € 16.500 | 526 |
| 2019 | € 16.600 | 792 |
| 2018 | € 15.600 | 1.495 |
| 2017 | € 15.300 | 1.728 |
| 2016 | € 14.600 | 1.576 |
| 2015 | € 14.500 | 1.624 |
| 2014 | € 15.000 | 1.905 |
| 2013 | € 14.900 | 88 |
De catalogusprijs is de nieuwprijs die bij de eerste toelating is geregistreerd, inclusief btw en bpm — niet wat de auto nu waard is.
Welke APK-gebreken komen bij de Dacia Logan vaker voor?
Deze gebreken komen bij een Dacia Logan relatief vaker voor dan bij Nederlandse personenauto's in het algemeen.
De vergelijking is per 1.000 auto's, niet in absolute aantallen — anders zou elk model dezelfde lijst met banden en verlichting opleveren.
| Gebrek | Dacia Logan | Landelijk | Verhouding |
|---|---|---|---|
| LPG-tank vertoont overmatige corrosieCarrosserie en roest | 2.3 | 0.1 | 49.0× |
| Koppelinrichting door corrosie aangetastCarrosserie en roest | 1.7 | 0.0 | 48.1× |
| Stabilisator ondeugdelijk bevestigd, gebroken of gescheurdWielophanging | 57.1 | 4.6 | 12.3× |
| Inrichting voor aanpassing dimlichtafstelling werkt niet (goVerlichting | 33.3 | 3.2 | 10.5× |
| Controle alle brandstoffen niet mogelijk 5.*.9Overig | 2.3 | 0.2 | 10.0× |
| Onderdeel stuurbekrachtiger ernstige lekkageStuurinrichting | 4.5 | 0.5 | 9.0× |
| Emissiebestrijdingssysteem niet compleetUitlaat en emissie | 13.1 | 1.5 | 8.7× |
| Dim-, grootlicht schakelaar ondeugdelijkVerlichting | 1.5 | 0.2 | 6.8× |
Hoe doet de Dacia Logan het ten opzichte van het Nederlandse gemiddelde?
Op deze punten wordt bij een Dacia Logan juist mínder vaak een gebrek geconstateerd dan gemiddeld.
| Gebrek | Dacia Logan | Landelijk | Verhouding |
|---|---|---|---|
| Remslang beschadigd, wapeningsmateriaal zichtbaarRemmen | 2.9 | 8.4 | 0.3× |
| Remvertraging / remwerking parkeerrem onvoldoendeRemmen | 1.7 | 4.7 | 0.4× |
| Stofhoes fuseekogel beschadigd en dicht niet afStuurinrichting | 8.3 | 21.4 | 0.4× |
| Waarschuwingsinrichting antiblokkeersysteem geeft defect aanRemmen | 4.1 | 9.7 | 0.4× |
Bij de Dacia Logan vallen in de APK-gegevens vooral lpg-tank vertoont overmatige corrosie, koppelinrichting door corrosie aangetast en stabilisator ondeugdelijk bevestigd, gebroken of gescheurd op. Deze gebreken komen relatief vaker voor dan gemiddeld bij personenauto's in Nederland.
Een hogere verhouding betekent niet automatisch een slechter model. Leeftijd, kilometrage en gebruik van het wagenpark verklaren een deel van het verschil — een model met veel oude auto's scoort hoger op slijtagepunten. Alleen verschillen die statistisch aantoonbaar zijn, staan hierboven. Lees hoe deze cijfers zijn berekend.
Bron: open data van de RDW, verwerkt op 2026-09-11. Over deze data.