Naar de inhoud
autocontrole.nl

Afkeurpunt 690

Geen goedwerkende sluiting bevestigingsmiddel en gordel

Dit is APK-afkeurpunt 690 uit de gebrekencodelijst van de RDW, in de categorie veiligheidssystemen. Het werd in Nederland 751 keer geconstateerd bij keuringen, op 729 verschillende voertuigen.

Airbag- en gordelstoringen zijn kostbaar en soms alleen bij de dealer op te lossen.

Geconstateerd
751
Voertuigen
729
Van alle gebreken
0.00%
Meest voorkomend
#378

Hoe vaak komt dit voor?

Dit gebrek is goed voor 0.00% van alle 24.662.334 gebreken die de RDW bij keuringen heeft geregistreerd, waarmee het op plaats 378 staat.

Het werd voor het eerst vastgelegd op 12-09-2023 en het laatst op 10-09-2026. Gemiddeld is het 1.03 keer per voertuig gemeld, dus meestal wordt het na één melding verholpen.

Bij welke merken komt dit het vaakst voor?

Afgezet tegen het aantal auto's van dat merk op de weg komt dit gebrek het vaakst voor bij Mercedes-Benz.

De ruwe aantallen zeggen weinig: er rijden ruim een miljoen Volkswagens rond, dus die staan bijna overal bovenaan. Onderstaande tabel deelt daarom door het wagenpark per merk.

Voorkomen van afkeurpunt 690 per merk, per 1.000 geregistreerde voertuigen
MerkPer 1.000 auto'sGeconstateerdWagenpark
Mercedes-Benz0.288474.108
Suzuki0.133294.771
Renault0.156647.265
Volkswagen0.11021.252.669
Peugeot0.144652.848
Opel0.137648.990
Ford0.135630.830
Toyota0.037786.490

Alleen merken met minimaal 5.000 geregistreerde personenauto's. Een hoger getal betekent niet automatisch een slechter merk: leeftijd en gebruik van het wagenpark spelen mee.

Bron: open data van de RDW (RDW open data (m9d7-ebf2, a34c-vvps, hx2c-gt7k)), verwerkt op 11-09-2026. Aantallen betreffen alle door keuringsinstanties gemelde gebreken in de dataset.