Naar de inhoud
autocontrole.nl

Afkeurpunt 617

Koppelinrichting overmatig gesleten

Dit is APK-afkeurpunt 617 uit de gebrekencodelijst van de RDW, in de categorie overig. Het werd in Nederland 767 keer geconstateerd bij keuringen, op 753 verschillende voertuigen.

Vraag de verkoper om toelichting bij dit punt.

Geconstateerd
767
Voertuigen
753
Van alle gebreken
0.00%
Meest voorkomend
#377

Hoe vaak komt dit voor?

Dit gebrek is goed voor 0.00% van alle 24.662.334 gebreken die de RDW bij keuringen heeft geregistreerd, waarmee het op plaats 377 staat.

Het werd voor het eerst vastgelegd op 03-06-2022 en het laatst op 09-09-2026. Gemiddeld is het 1.02 keer per voertuig gemeld, dus meestal wordt het na één melding verholpen.

Bij welke merken komt dit het vaakst voor?

Afgezet tegen het aantal auto's van dat merk op de weg komt dit gebrek het vaakst voor bij Mini.

De ruwe aantallen zeggen weinig: er rijden ruim een miljoen Volkswagens rond, dus die staan bijna overal bovenaan. Onderstaande tabel deelt daarom door het wagenpark per merk.

Voorkomen van afkeurpunt 617 per merk, per 1.000 geregistreerde voertuigen
MerkPer 1.000 auto'sGeconstateerdWagenpark
Mini0.01162.900
Peugeot0.04652.848
Toyota0.04786.490
Mercedes-Benz0.02474.108
Suzuki0.01294.771
Ford0.02630.830
Renault0.02647.265
Volkswagen0.021.252.669

Alleen merken met minimaal 5.000 geregistreerde personenauto's. Een hoger getal betekent niet automatisch een slechter merk: leeftijd en gebruik van het wagenpark spelen mee.

Bron: open data van de RDW (RDW open data (m9d7-ebf2, a34c-vvps, hx2c-gt7k)), verwerkt op 11-09-2026. Aantallen betreffen alle door keuringsinstanties gemelde gebreken in de dataset.