Naar de inhoud
autocontrole.nl

Afkeurpunt 556

Remlicht werkt niet (goed)

Dit is APK-afkeurpunt 556 uit de gebrekencodelijst van de RDW, in de categorie verlichting. Het werd in Nederland 396.938 keer geconstateerd bij keuringen, op 368.499 verschillende voertuigen.

Klein bedrag. Terugkerende storingen kunnen wel op bedradingsproblemen wijzen.

Geconstateerd
396.938
Voertuigen
368.499
Van alle gebreken
1.61%
Meest voorkomend
#14

Hoe vaak komt dit voor?

Dit gebrek is goed voor 1.61% van alle 24.662.334 gebreken die de RDW bij keuringen heeft geregistreerd, waarmee het op plaats 14 staat.

Het werd voor het eerst vastgelegd op 02-06-2022 en het laatst op 10-09-2026. Gemiddeld is het 1.08 keer per voertuig gemeld, dus meestal wordt het na één melding verholpen.

Bij welke merken komt dit het vaakst voor?

Afgezet tegen het aantal auto's van dat merk op de weg komt dit gebrek het vaakst voor bij Ford.

De ruwe aantallen zeggen weinig: er rijden ruim een miljoen Volkswagens rond, dus die staan bijna overal bovenaan. Onderstaande tabel deelt daarom door het wagenpark per merk.

Voorkomen van afkeurpunt 556 per merk, per 1.000 geregistreerde voertuigen
MerkPer 1.000 auto'sGeconstateerdWagenpark
Ford61.638.845630.830
Citroen52.319.905380.541
Hyundai46.416.946365.605
Renault42.427.417647.265
Peugeot37.624.569652.848
Toyota36.828.937786.490
Opel29.619.200648.990
Volkswagen15.719.6231.252.669

Alleen merken met minimaal 5.000 geregistreerde personenauto's. Een hoger getal betekent niet automatisch een slechter merk: leeftijd en gebruik van het wagenpark spelen mee.

Bron: open data van de RDW (RDW open data (m9d7-ebf2, a34c-vvps, hx2c-gt7k)), verwerkt op 11-09-2026. Aantallen betreffen alle door keuringsinstanties gemelde gebreken in de dataset.