Naar de inhoud
autocontrole.nl

Afkeurpunt 385

Ruit beschadigd of verkleurd

Dit is APK-afkeurpunt 385 uit de gebrekencodelijst van de RDW, in de categorie overig. Het werd in Nederland 1.479 keer geconstateerd bij keuringen, op 1.430 verschillende voertuigen.

Vraag de verkoper om toelichting bij dit punt.

Geconstateerd
1.479
Voertuigen
1.430
Van alle gebreken
0.01%
Meest voorkomend
#316

Hoe vaak komt dit voor?

Dit gebrek is goed voor 0.01% van alle 24.662.334 gebreken die de RDW bij keuringen heeft geregistreerd, waarmee het op plaats 316 staat.

Het werd voor het eerst vastgelegd op 02-06-2022 en het laatst op 10-09-2026. Gemiddeld is het 1.03 keer per voertuig gemeld, dus meestal wordt het na één melding verholpen.

Bij welke merken komt dit het vaakst voor?

Afgezet tegen het aantal auto's van dat merk op de weg komt dit gebrek het vaakst voor bij Volkswagen.

De ruwe aantallen zeggen weinig: er rijden ruim een miljoen Volkswagens rond, dus die staan bijna overal bovenaan. Onderstaande tabel deelt daarom door het wagenpark per merk.

Voorkomen van afkeurpunt 385 per merk, per 1.000 geregistreerde voertuigen
MerkPer 1.000 auto'sGeconstateerdWagenpark
Volkswagen0.21891.252.669
Citroen0.144380.541
Peugeot0.158652.848
Audi0.135426.579
Renault0.145647.265
Mercedes-Benz0.131474.108
Toyota0.142786.490
Opel0.032648.990

Alleen merken met minimaal 5.000 geregistreerde personenauto's. Een hoger getal betekent niet automatisch een slechter merk: leeftijd en gebruik van het wagenpark spelen mee.

Bron: open data van de RDW (RDW open data (m9d7-ebf2, a34c-vvps, hx2c-gt7k)), verwerkt op 11-09-2026. Aantallen betreffen alle door keuringsinstanties gemelde gebreken in de dataset.