Naar de inhoud
autocontrole.nl

Afkeurpunt 504

Grootlicht optisch signaal ontbreekt of defect

Dit is APK-afkeurpunt 504 uit de gebrekencodelijst van de RDW, in de categorie verlichting. Het werd in Nederland 1.460 keer geconstateerd bij keuringen, op 1.349 verschillende voertuigen.

Klein bedrag. Terugkerende storingen kunnen wel op bedradingsproblemen wijzen.

Geconstateerd
1.460
Voertuigen
1.349
Van alle gebreken
0.01%
Meest voorkomend
#318

Hoe vaak komt dit voor?

Dit gebrek is goed voor 0.01% van alle 24.662.334 gebreken die de RDW bij keuringen heeft geregistreerd, waarmee het op plaats 318 staat.

Het werd voor het eerst vastgelegd op 02-06-2022 en het laatst op 10-09-2026. Gemiddeld is het 1.08 keer per voertuig gemeld, dus meestal wordt het na één melding verholpen.

Bij welke merken komt dit het vaakst voor?

Afgezet tegen het aantal auto's van dat merk op de weg komt dit gebrek het vaakst voor bij Volvo.

De ruwe aantallen zeggen weinig: er rijden ruim een miljoen Volkswagens rond, dus die staan bijna overal bovenaan. Onderstaande tabel deelt daarom door het wagenpark per merk.

Voorkomen van afkeurpunt 504 per merk, per 1.000 geregistreerde voertuigen
MerkPer 1.000 auto'sGeconstateerdWagenpark
Volvo0.3130459.561
Suzuki0.266294.771
Citroen0.272380.541
Toyota0.2147786.490
Peugeot0.189652.848
Renault0.180647.265
Volkswagen0.11181.252.669
Opel0.161648.990

Alleen merken met minimaal 5.000 geregistreerde personenauto's. Een hoger getal betekent niet automatisch een slechter merk: leeftijd en gebruik van het wagenpark spelen mee.

Bron: open data van de RDW (RDW open data (m9d7-ebf2, a34c-vvps, hx2c-gt7k)), verwerkt op 11-09-2026. Aantallen betreffen alle door keuringsinstanties gemelde gebreken in de dataset.