Naar de inhoud
autocontrole.nl

Afkeurpunt 270

Draaikrans ondeugdelijk bevestigd of geborgd

Dit is APK-afkeurpunt 270 uit de gebrekencodelijst van de RDW, in de categorie overig. Het werd in Nederland 8.072 keer geconstateerd bij keuringen, op 5.907 verschillende voertuigen.

Vraag de verkoper om toelichting bij dit punt.

Geconstateerd
8.072
Voertuigen
5.907
Van alle gebreken
0.03%
Meest voorkomend
#157

Hoe vaak komt dit voor?

Dit gebrek is goed voor 0.03% van alle 24.662.334 gebreken die de RDW bij keuringen heeft geregistreerd, waarmee het op plaats 157 staat.

Het werd voor het eerst vastgelegd op 02-06-2022 en het laatst op 10-09-2026. Gemiddeld is het 1.37 keer per voertuig gemeld — dat het vaker dan één keer per auto terugkomt, wijst erop dat het regelmatig niet blijvend wordt verholpen.

Bij welke merken komt dit het vaakst voor?

Afgezet tegen het aantal auto's van dat merk op de weg komt dit gebrek het vaakst voor bij Honda.

De ruwe aantallen zeggen weinig: er rijden ruim een miljoen Volkswagens rond, dus die staan bijna overal bovenaan. Onderstaande tabel deelt daarom door het wagenpark per merk.

Voorkomen van afkeurpunt 270 per merk, per 1.000 geregistreerde voertuigen
MerkPer 1.000 auto'sGeconstateerdWagenpark
Honda0.0177.720
Suzuki0.03294.771
Seat0.02233.463
Citroen0.02380.541
Audi0.01426.579
Volkswagen0.021.252.669
Opel0.01648.990
Toyota0.01786.490

Alleen merken met minimaal 5.000 geregistreerde personenauto's. Een hoger getal betekent niet automatisch een slechter merk: leeftijd en gebruik van het wagenpark spelen mee.

Bron: open data van de RDW (RDW open data (m9d7-ebf2, a34c-vvps, hx2c-gt7k)), verwerkt op 11-09-2026. Aantallen betreffen alle door keuringsinstanties gemelde gebreken in de dataset.