Naar de inhoud
autocontrole.nl

Afkeurpunt 418

Gordel ondeugdelijk bevestigd

Dit is APK-afkeurpunt 418 uit de gebrekencodelijst van de RDW, in de categorie veiligheidssystemen. Het werd in Nederland 2.700 keer geconstateerd bij keuringen, op 2.605 verschillende voertuigen.

Airbag- en gordelstoringen zijn kostbaar en soms alleen bij de dealer op te lossen.

Geconstateerd
2.700
Voertuigen
2.605
Van alle gebreken
0.01%
Meest voorkomend
#261

Hoe vaak komt dit voor?

Dit gebrek is goed voor 0.01% van alle 24.662.334 gebreken die de RDW bij keuringen heeft geregistreerd, waarmee het op plaats 261 staat.

Het werd voor het eerst vastgelegd op 02-06-2022 en het laatst op 10-09-2026. Gemiddeld is het 1.04 keer per voertuig gemeld, dus meestal wordt het na één melding verholpen.

Bij welke merken komt dit het vaakst voor?

Afgezet tegen het aantal auto's van dat merk op de weg komt dit gebrek het vaakst voor bij Citroen.

De ruwe aantallen zeggen weinig: er rijden ruim een miljoen Volkswagens rond, dus die staan bijna overal bovenaan. Onderstaande tabel deelt daarom door het wagenpark per merk.

Voorkomen van afkeurpunt 418 per merk, per 1.000 geregistreerde voertuigen
MerkPer 1.000 auto'sGeconstateerdWagenpark
Citroen0.3117380.541
Mercedes-Benz0.3143474.108
Peugeot0.3178652.848
Volkswagen0.33271.252.669
Renault0.2123647.265
Opel0.2117648.990
Ford0.2100630.830
Toyota0.1107786.490

Alleen merken met minimaal 5.000 geregistreerde personenauto's. Een hoger getal betekent niet automatisch een slechter merk: leeftijd en gebruik van het wagenpark spelen mee.

Bron: open data van de RDW (RDW open data (m9d7-ebf2, a34c-vvps, hx2c-gt7k)), verwerkt op 11-09-2026. Aantallen betreffen alle door keuringsinstanties gemelde gebreken in de dataset.