Naar de inhoud
autocontrole.nl

Afkeurpunt 067

Breedte van het voertuig meer dan toegestaan

Dit is APK-afkeurpunt 067 uit de gebrekencodelijst van de RDW, in de categorie overig. Het werd in Nederland 603 keer geconstateerd bij keuringen, op 527 verschillende voertuigen.

Vraag de verkoper om toelichting bij dit punt.

Geconstateerd
603
Voertuigen
527
Van alle gebreken
0.00%
Meest voorkomend
#392

Hoe vaak komt dit voor?

Dit gebrek is goed voor 0.00% van alle 24.662.334 gebreken die de RDW bij keuringen heeft geregistreerd, waarmee het op plaats 392 staat.

Het werd voor het eerst vastgelegd op 02-06-2022 en het laatst op 10-09-2026. Gemiddeld is het 1.14 keer per voertuig gemeld, dus meestal wordt het na één melding verholpen.

Bij welke merken komt dit het vaakst voor?

Afgezet tegen het aantal auto's van dat merk op de weg komt dit gebrek het vaakst voor bij Jeep.

De ruwe aantallen zeggen weinig: er rijden ruim een miljoen Volkswagens rond, dus die staan bijna overal bovenaan. Onderstaande tabel deelt daarom door het wagenpark per merk.

Voorkomen van afkeurpunt 067 per merk, per 1.000 geregistreerde voertuigen
MerkPer 1.000 auto'sGeconstateerdWagenpark
Jeep0.1435.181
Chevrolet0.0155.569
Porsche0.0164.405
Seat0.02233.463
Mitsubishi0.01138.002
Mini0.01162.900
Mercedes-Benz0.02474.108
BMW0.01516.691

Alleen merken met minimaal 5.000 geregistreerde personenauto's. Een hoger getal betekent niet automatisch een slechter merk: leeftijd en gebruik van het wagenpark spelen mee.

Bron: open data van de RDW (RDW open data (m9d7-ebf2, a34c-vvps, hx2c-gt7k)), verwerkt op 11-09-2026. Aantallen betreffen alle door keuringsinstanties gemelde gebreken in de dataset.