Naar de inhoud
autocontrole.nl

Afkeurpunt 984

Zijrichtingaanwijzers glas gerepareerd, bewerkt of verwijder

Dit is APK-afkeurpunt 984 uit de gebrekencodelijst van de RDW, in de categorie verlichting. Het werd in Nederland 9.817 keer geconstateerd bij keuringen, op 9.498 verschillende voertuigen.

Klein bedrag. Terugkerende storingen kunnen wel op bedradingsproblemen wijzen.

Geconstateerd
9.817
Voertuigen
9.498
Van alle gebreken
0.04%
Meest voorkomend
#149

Hoe vaak komt dit voor?

Dit gebrek is goed voor 0.04% van alle 24.662.334 gebreken die de RDW bij keuringen heeft geregistreerd, waarmee het op plaats 149 staat.

Het werd voor het eerst vastgelegd op 02-06-2022 en het laatst op 10-09-2026. Gemiddeld is het 1.03 keer per voertuig gemeld, dus meestal wordt het na één melding verholpen.

Bij welke merken komt dit het vaakst voor?

Afgezet tegen het aantal auto's van dat merk op de weg komt dit gebrek het vaakst voor bij Toyota.

De ruwe aantallen zeggen weinig: er rijden ruim een miljoen Volkswagens rond, dus die staan bijna overal bovenaan. Onderstaande tabel deelt daarom door het wagenpark per merk.

Voorkomen van afkeurpunt 984 per merk, per 1.000 geregistreerde voertuigen
MerkPer 1.000 auto'sGeconstateerdWagenpark
Toyota1.31.056786.490
Citroen1.0387380.541
Peugeot1.0659652.848
Opel0.8516648.990
Ford0.7463630.830
Renault0.7470647.265
Volkswagen0.78341.252.669
Mercedes-Benz0.7310474.108

Alleen merken met minimaal 5.000 geregistreerde personenauto's. Een hoger getal betekent niet automatisch een slechter merk: leeftijd en gebruik van het wagenpark spelen mee.

Bron: open data van de RDW (RDW open data (m9d7-ebf2, a34c-vvps, hx2c-gt7k)), verwerkt op 11-09-2026. Aantallen betreffen alle door keuringsinstanties gemelde gebreken in de dataset.