Naar de inhoud
autocontrole.nl

Afkeurpunt 215

Banden op 1 as niet voorzien van dezelfde maataanduiding

Dit is APK-afkeurpunt 215 uit de gebrekencodelijst van de RDW, in de categorie banden en wielen. Het werd in Nederland 9.888 keer geconstateerd bij keuringen, op 9.030 verschillende voertuigen.

Goedkoop te verhelpen, maar wel direct te gebruiken in de onderhandeling.

Geconstateerd
9.888
Voertuigen
9.030
Van alle gebreken
0.04%
Meest voorkomend
#147

Hoe vaak komt dit voor?

Dit gebrek is goed voor 0.04% van alle 24.662.334 gebreken die de RDW bij keuringen heeft geregistreerd, waarmee het op plaats 147 staat.

Het werd voor het eerst vastgelegd op 02-06-2022 en het laatst op 10-09-2026. Gemiddeld is het 1.10 keer per voertuig gemeld, dus meestal wordt het na één melding verholpen.

Bij welke merken komt dit het vaakst voor?

Afgezet tegen het aantal auto's van dat merk op de weg komt dit gebrek het vaakst voor bij Opel.

De ruwe aantallen zeggen weinig: er rijden ruim een miljoen Volkswagens rond, dus die staan bijna overal bovenaan. Onderstaande tabel deelt daarom door het wagenpark per merk.

Voorkomen van afkeurpunt 215 per merk, per 1.000 geregistreerde voertuigen
MerkPer 1.000 auto'sGeconstateerdWagenpark
Opel1.3820648.990
Ford1.0602630.830
Volkswagen0.91.1641.252.669
Citroen0.9347380.541
Fiat0.9280310.243
Renault0.8550647.265
Peugeot0.8509652.848
Toyota0.6489786.490

Alleen merken met minimaal 5.000 geregistreerde personenauto's. Een hoger getal betekent niet automatisch een slechter merk: leeftijd en gebruik van het wagenpark spelen mee.

Bron: open data van de RDW (RDW open data (m9d7-ebf2, a34c-vvps, hx2c-gt7k)), verwerkt op 11-09-2026. Aantallen betreffen alle door keuringsinstanties gemelde gebreken in de dataset.