Naar de inhoud
autocontrole.nl

Afkeurpunt 673

Claxon werkt niet/ontbreekt

Dit is APK-afkeurpunt 673 uit de gebrekencodelijst van de RDW, in de categorie uitrusting. Het werd in Nederland 34.851 keer geconstateerd bij keuringen, op 32.822 verschillende voertuigen.

Claxon, tankdop, spatlappen en dergelijke. Klein bedrag, maar het moet er wel op zitten.

Geconstateerd
34.851
Voertuigen
32.822
Van alle gebreken
0.14%
Meest voorkomend
#76

Hoe vaak komt dit voor?

Dit gebrek is goed voor 0.14% van alle 24.662.334 gebreken die de RDW bij keuringen heeft geregistreerd, waarmee het op plaats 76 staat.

Het werd voor het eerst vastgelegd op 02-06-2022 en het laatst op 10-09-2026. Gemiddeld is het 1.06 keer per voertuig gemeld, dus meestal wordt het na één melding verholpen.

Bij welke merken komt dit het vaakst voor?

Afgezet tegen het aantal auto's van dat merk op de weg komt dit gebrek het vaakst voor bij Renault.

De ruwe aantallen zeggen weinig: er rijden ruim een miljoen Volkswagens rond, dus die staan bijna overal bovenaan. Onderstaande tabel deelt daarom door het wagenpark per merk.

Voorkomen van afkeurpunt 673 per merk, per 1.000 geregistreerde voertuigen
MerkPer 1.000 auto'sGeconstateerdWagenpark
Renault7.04.502647.265
Peugeot4.12.697652.848
Nissan4.01.057262.453
Citroen3.11.175380.541
Opel3.01.940648.990
Ford2.91.808630.830
Toyota2.72.116786.490
Volkswagen2.22.7811.252.669

Alleen merken met minimaal 5.000 geregistreerde personenauto's. Een hoger getal betekent niet automatisch een slechter merk: leeftijd en gebruik van het wagenpark spelen mee.

Bron: open data van de RDW (RDW open data (m9d7-ebf2, a34c-vvps, hx2c-gt7k)), verwerkt op 11-09-2026. Aantallen betreffen alle door keuringsinstanties gemelde gebreken in de dataset.