Naar de inhoud
autocontrole.nl

Afkeurpunt 399

Gezichtsveldverbeterende voorziening werkt niet (goed)

Dit is APK-afkeurpunt 399 uit de gebrekencodelijst van de RDW, in de categorie zicht. Het werd in Nederland 557 keer geconstateerd bij keuringen, op 547 verschillende voertuigen.

Ruitenwissers, sproeiers en ontwaseming. Zelden een groot bedrag.

Geconstateerd
557
Voertuigen
547
Van alle gebreken
0.00%
Meest voorkomend
#399

Hoe vaak komt dit voor?

Dit gebrek is goed voor 0.00% van alle 24.662.334 gebreken die de RDW bij keuringen heeft geregistreerd, waarmee het op plaats 399 staat.

Het werd voor het eerst vastgelegd op 13-09-2023 en het laatst op 09-09-2026. Gemiddeld is het 1.02 keer per voertuig gemeld, dus meestal wordt het na één melding verholpen.

Bij welke merken komt dit het vaakst voor?

Afgezet tegen het aantal auto's van dat merk op de weg komt dit gebrek het vaakst voor bij Citroen.

De ruwe aantallen zeggen weinig: er rijden ruim een miljoen Volkswagens rond, dus die staan bijna overal bovenaan. Onderstaande tabel deelt daarom door het wagenpark per merk.

Voorkomen van afkeurpunt 399 per merk, per 1.000 geregistreerde voertuigen
MerkPer 1.000 auto'sGeconstateerdWagenpark
Citroen0.122380.541
Peugeot0.022652.848
Opel0.016648.990
Toyota0.019786.490
Volvo0.010459.561
Ford0.011630.830
Mercedes-Benz0.07474.108
Volkswagen0.0151.252.669

Alleen merken met minimaal 5.000 geregistreerde personenauto's. Een hoger getal betekent niet automatisch een slechter merk: leeftijd en gebruik van het wagenpark spelen mee.

Bron: open data van de RDW (RDW open data (m9d7-ebf2, a34c-vvps, hx2c-gt7k)), verwerkt op 11-09-2026. Aantallen betreffen alle door keuringsinstanties gemelde gebreken in de dataset.