Naar de inhoud
autocontrole.nl

Afkeurpunt 040

Roestschade frame, voor- of achtervork

Dit is APK-afkeurpunt 040 uit de gebrekencodelijst van de RDW, in de categorie carrosserie en roest. Het werd in Nederland 523 keer geconstateerd bij keuringen, op 505 verschillende voertuigen.

Roest aan dragende delen is de duurste categorie en komt altijd terug.

Geconstateerd
523
Voertuigen
505
Van alle gebreken
0.00%
Meest voorkomend
#405

Hoe vaak komt dit voor?

Dit gebrek is goed voor 0.00% van alle 24.662.334 gebreken die de RDW bij keuringen heeft geregistreerd, waarmee het op plaats 405 staat.

Het werd voor het eerst vastgelegd op 02-06-2022 en het laatst op 10-09-2026. Gemiddeld is het 1.04 keer per voertuig gemeld, dus meestal wordt het na één melding verholpen.

Bij welke merken komt dit het vaakst voor?

Afgezet tegen het aantal auto's van dat merk op de weg komt dit gebrek het vaakst voor bij Hyundai.

De ruwe aantallen zeggen weinig: er rijden ruim een miljoen Volkswagens rond, dus die staan bijna overal bovenaan. Onderstaande tabel deelt daarom door het wagenpark per merk.

Voorkomen van afkeurpunt 040 per merk, per 1.000 geregistreerde voertuigen
MerkPer 1.000 auto'sGeconstateerdWagenpark
Hyundai0.260365.605
Suzuki0.137294.771
Fiat0.127310.243
Renault0.155647.265
Ford0.135630.830
Volkswagen0.1651.252.669
Opel0.028648.990
Toyota0.025786.490

Alleen merken met minimaal 5.000 geregistreerde personenauto's. Een hoger getal betekent niet automatisch een slechter merk: leeftijd en gebruik van het wagenpark spelen mee.

Bron: open data van de RDW (RDW open data (m9d7-ebf2, a34c-vvps, hx2c-gt7k)), verwerkt op 11-09-2026. Aantallen betreffen alle door keuringsinstanties gemelde gebreken in de dataset.