Naar de inhoud
autocontrole.nl

Afkeurpunt 283

Remonderdelen te veel gecorrodeerd

Dit is APK-afkeurpunt 283 uit de gebrekencodelijst van de RDW, in de categorie remmen. Het werd in Nederland 25.850 keer geconstateerd bij keuringen, op 25.048 verschillende voertuigen.

Veiligheidskritisch en zelden goedkoop. Laat remschijven en -leidingen nakijken.

Geconstateerd
25.850
Voertuigen
25.048
Van alle gebreken
0.10%
Meest voorkomend
#87

Hoe vaak komt dit voor?

Dit gebrek is goed voor 0.10% van alle 24.662.334 gebreken die de RDW bij keuringen heeft geregistreerd, waarmee het op plaats 87 staat.

Het werd voor het eerst vastgelegd op 02-06-2022 en het laatst op 10-09-2026. Gemiddeld is het 1.03 keer per voertuig gemeld, dus meestal wordt het na één melding verholpen.

Bij welke merken komt dit het vaakst voor?

Afgezet tegen het aantal auto's van dat merk op de weg komt dit gebrek het vaakst voor bij Citroen.

De ruwe aantallen zeggen weinig: er rijden ruim een miljoen Volkswagens rond, dus die staan bijna overal bovenaan. Onderstaande tabel deelt daarom door het wagenpark per merk.

Voorkomen van afkeurpunt 283 per merk, per 1.000 geregistreerde voertuigen
MerkPer 1.000 auto'sGeconstateerdWagenpark
Citroen3.21.203380.541
Peugeot2.91.872652.848
Hyundai2.81.008365.605
Toyota2.41.850786.490
Opel2.21.452648.990
Renault2.21.408647.265
Ford2.21.359630.830
Volkswagen2.02.5041.252.669

Alleen merken met minimaal 5.000 geregistreerde personenauto's. Een hoger getal betekent niet automatisch een slechter merk: leeftijd en gebruik van het wagenpark spelen mee.

Bron: open data van de RDW (RDW open data (m9d7-ebf2, a34c-vvps, hx2c-gt7k)), verwerkt op 11-09-2026. Aantallen betreffen alle door keuringsinstanties gemelde gebreken in de dataset.