Naar de inhoud
autocontrole.nl

Afkeurpunt 220

Doorgeroeste veerschotel gerepareerd

Dit is APK-afkeurpunt 220 uit de gebrekencodelijst van de RDW, in de categorie wielophanging. Het werd in Nederland 1.047 keer geconstateerd bij keuringen, op 1.041 verschillende voertuigen.

Draagarmen, fuseekogels en lagers zijn arbeidsintensief om te vervangen.

Geconstateerd
1.047
Voertuigen
1.041
Van alle gebreken
0.00%
Meest voorkomend
#345

Hoe vaak komt dit voor?

Dit gebrek is goed voor 0.00% van alle 24.662.334 gebreken die de RDW bij keuringen heeft geregistreerd, waarmee het op plaats 345 staat.

Het werd voor het eerst vastgelegd op 13-09-2023 en het laatst op 09-09-2026. Gemiddeld is het 1.01 keer per voertuig gemeld, dus meestal wordt het na één melding verholpen.

Bij welke merken komt dit het vaakst voor?

Afgezet tegen het aantal auto's van dat merk op de weg komt dit gebrek het vaakst voor bij Fiat.

De ruwe aantallen zeggen weinig: er rijden ruim een miljoen Volkswagens rond, dus die staan bijna overal bovenaan. Onderstaande tabel deelt daarom door het wagenpark per merk.

Voorkomen van afkeurpunt 220 per merk, per 1.000 geregistreerde voertuigen
MerkPer 1.000 auto'sGeconstateerdWagenpark
Fiat0.265310.243
Volkswagen0.22391.252.669
Volvo0.272459.561
Ford0.189630.830
Skoda0.141313.432
Audi0.145426.579
Opel0.166648.990
Renault0.141647.265

Alleen merken met minimaal 5.000 geregistreerde personenauto's. Een hoger getal betekent niet automatisch een slechter merk: leeftijd en gebruik van het wagenpark spelen mee.

Bron: open data van de RDW (RDW open data (m9d7-ebf2, a34c-vvps, hx2c-gt7k)), verwerkt op 11-09-2026. Aantallen betreffen alle door keuringsinstanties gemelde gebreken in de dataset.