Naar de inhoud
autocontrole.nl

Afkeurpunt 028

Kentekenplaat niet aanwezig

Dit is APK-afkeurpunt 028 uit de gebrekencodelijst van de RDW, in de categorie kentekenplaat. Het werd in Nederland 1.074 keer geconstateerd bij keuringen, op 1.043 verschillende voertuigen.

Een onleesbare of losse plaat is goedkoop te verhelpen, maar wel direct een boete waard.

Geconstateerd
1.074
Voertuigen
1.043
Van alle gebreken
0.00%
Meest voorkomend
#343

Hoe vaak komt dit voor?

Dit gebrek is goed voor 0.00% van alle 24.662.334 gebreken die de RDW bij keuringen heeft geregistreerd, waarmee het op plaats 343 staat.

Het werd voor het eerst vastgelegd op 03-06-2022 en het laatst op 08-09-2026. Gemiddeld is het 1.03 keer per voertuig gemeld, dus meestal wordt het na één melding verholpen.

Bij welke merken komt dit het vaakst voor?

Afgezet tegen het aantal auto's van dat merk op de weg komt dit gebrek het vaakst voor bij Mercedes-Benz.

De ruwe aantallen zeggen weinig: er rijden ruim een miljoen Volkswagens rond, dus die staan bijna overal bovenaan. Onderstaande tabel deelt daarom door het wagenpark per merk.

Voorkomen van afkeurpunt 028 per merk, per 1.000 geregistreerde voertuigen
MerkPer 1.000 auto'sGeconstateerdWagenpark
Mercedes-Benz0.136474.108
Renault0.145647.265
Citroen0.124380.541
Peugeot0.138652.848
Ford0.135630.830
Volkswagen0.1681.252.669
BMW0.024516.691
Toyota0.031786.490

Alleen merken met minimaal 5.000 geregistreerde personenauto's. Een hoger getal betekent niet automatisch een slechter merk: leeftijd en gebruik van het wagenpark spelen mee.

Bron: open data van de RDW (RDW open data (m9d7-ebf2, a34c-vvps, hx2c-gt7k)), verwerkt op 11-09-2026. Aantallen betreffen alle door keuringsinstanties gemelde gebreken in de dataset.