Naar de inhoud
autocontrole.nl

Afkeurpunt 184

Draaipunt onafhankelijke wielophanging te veel speling

Dit is APK-afkeurpunt 184 uit de gebrekencodelijst van de RDW, in de categorie wielophanging. Het werd in Nederland 41.845 keer geconstateerd bij keuringen, op 40.446 verschillende voertuigen.

Draagarmen, fuseekogels en lagers zijn arbeidsintensief om te vervangen.

Geconstateerd
41.845
Voertuigen
40.446
Van alle gebreken
0.17%
Meest voorkomend
#68

Hoe vaak komt dit voor?

Dit gebrek is goed voor 0.17% van alle 24.662.334 gebreken die de RDW bij keuringen heeft geregistreerd, waarmee het op plaats 68 staat.

Het werd voor het eerst vastgelegd op 02-06-2022 en het laatst op 10-09-2026. Gemiddeld is het 1.03 keer per voertuig gemeld, dus meestal wordt het na één melding verholpen.

Bij welke merken komt dit het vaakst voor?

Afgezet tegen het aantal auto's van dat merk op de weg komt dit gebrek het vaakst voor bij Fiat.

De ruwe aantallen zeggen weinig: er rijden ruim een miljoen Volkswagens rond, dus die staan bijna overal bovenaan. Onderstaande tabel deelt daarom door het wagenpark per merk.

Voorkomen van afkeurpunt 184 per merk, per 1.000 geregistreerde voertuigen
MerkPer 1.000 auto'sGeconstateerdWagenpark
Fiat19.76.098310.243
Nissan6.41.685262.453
Ford5.33.351630.830
Volvo5.32.430459.561
Suzuki4.51.316294.771
Volkswagen3.84.8161.252.669
Audi3.11.304426.579
BMW2.91.515516.691

Alleen merken met minimaal 5.000 geregistreerde personenauto's. Een hoger getal betekent niet automatisch een slechter merk: leeftijd en gebruik van het wagenpark spelen mee.

Bron: open data van de RDW (RDW open data (m9d7-ebf2, a34c-vvps, hx2c-gt7k)), verwerkt op 11-09-2026. Aantallen betreffen alle door keuringsinstanties gemelde gebreken in de dataset.