Naar de inhoud
autocontrole.nl

Afkeurpunt 076

Brandstofleidingen gescheurd

Dit is APK-afkeurpunt 076 uit de gebrekencodelijst van de RDW, in de categorie overig. Het werd in Nederland 1.842 keer geconstateerd bij keuringen, op 1.795 verschillende voertuigen.

Vraag de verkoper om toelichting bij dit punt.

Geconstateerd
1.842
Voertuigen
1.795
Van alle gebreken
0.01%
Meest voorkomend
#299

Hoe vaak komt dit voor?

Dit gebrek is goed voor 0.01% van alle 24.662.334 gebreken die de RDW bij keuringen heeft geregistreerd, waarmee het op plaats 299 staat.

Het werd voor het eerst vastgelegd op 02-06-2022 en het laatst op 10-09-2026. Gemiddeld is het 1.03 keer per voertuig gemeld, dus meestal wordt het na één melding verholpen.

Bij welke merken komt dit het vaakst voor?

Afgezet tegen het aantal auto's van dat merk op de weg komt dit gebrek het vaakst voor bij Volvo.

De ruwe aantallen zeggen weinig: er rijden ruim een miljoen Volkswagens rond, dus die staan bijna overal bovenaan. Onderstaande tabel deelt daarom door het wagenpark per merk.

Voorkomen van afkeurpunt 076 per merk, per 1.000 geregistreerde voertuigen
MerkPer 1.000 auto'sGeconstateerdWagenpark
Volvo0.7329459.561
Citroen0.397380.541
Suzuki0.272294.771
Mercedes-Benz0.2110474.108
Toyota0.2155786.490
Opel0.2123648.990
Peugeot0.184652.848
Volkswagen0.11611.252.669

Alleen merken met minimaal 5.000 geregistreerde personenauto's. Een hoger getal betekent niet automatisch een slechter merk: leeftijd en gebruik van het wagenpark spelen mee.

Bron: open data van de RDW (RDW open data (m9d7-ebf2, a34c-vvps, hx2c-gt7k)), verwerkt op 11-09-2026. Aantallen betreffen alle door keuringsinstanties gemelde gebreken in de dataset.