Naar de inhoud
autocontrole.nl

Afkeurpunt 271

Draaikransdelen ingesleten / te veel speling

Dit is APK-afkeurpunt 271 uit de gebrekencodelijst van de RDW, in de categorie overig. Het werd in Nederland 1.795 keer geconstateerd bij keuringen, op 1.706 verschillende voertuigen.

Vraag de verkoper om toelichting bij dit punt.

Geconstateerd
1.795
Voertuigen
1.706
Van alle gebreken
0.01%
Meest voorkomend
#302

Hoe vaak komt dit voor?

Dit gebrek is goed voor 0.01% van alle 24.662.334 gebreken die de RDW bij keuringen heeft geregistreerd, waarmee het op plaats 302 staat.

Het werd voor het eerst vastgelegd op 02-06-2022 en het laatst op 09-09-2026. Gemiddeld is het 1.05 keer per voertuig gemeld, dus meestal wordt het na één melding verholpen.

Bij welke merken komt dit het vaakst voor?

Afgezet tegen het aantal auto's van dat merk op de weg komt dit gebrek het vaakst voor bij Saab.

De ruwe aantallen zeggen weinig: er rijden ruim een miljoen Volkswagens rond, dus die staan bijna overal bovenaan. Onderstaande tabel deelt daarom door het wagenpark per merk.

Voorkomen van afkeurpunt 271 per merk, per 1.000 geregistreerde voertuigen
MerkPer 1.000 auto'sGeconstateerdWagenpark
Saab0.31031.845
Ford0.016630.830
Suzuki0.07294.771
Fiat0.06310.243
Nissan0.05262.453
Volvo0.07459.561
Volkswagen0.0171.252.669
Kia0.04509.404

Alleen merken met minimaal 5.000 geregistreerde personenauto's. Een hoger getal betekent niet automatisch een slechter merk: leeftijd en gebruik van het wagenpark spelen mee.

Bron: open data van de RDW (RDW open data (m9d7-ebf2, a34c-vvps, hx2c-gt7k)), verwerkt op 11-09-2026. Aantallen betreffen alle door keuringsinstanties gemelde gebreken in de dataset.