Naar de inhoud
autocontrole.nl

Afkeurpunt 036

Roestschade dragende delen en verankeringen

Dit is APK-afkeurpunt 036 uit de gebrekencodelijst van de RDW, in de categorie carrosserie en roest. Het werd in Nederland 5.493 keer geconstateerd bij keuringen, op 5.137 verschillende voertuigen.

Roest aan dragende delen is de duurste categorie en komt altijd terug.

Geconstateerd
5.493
Voertuigen
5.137
Van alle gebreken
0.02%
Meest voorkomend
#197

Hoe vaak komt dit voor?

Dit gebrek is goed voor 0.02% van alle 24.662.334 gebreken die de RDW bij keuringen heeft geregistreerd, waarmee het op plaats 197 staat.

Het werd voor het eerst vastgelegd op 02-06-2022 en het laatst op 10-09-2026. Gemiddeld is het 1.07 keer per voertuig gemeld, dus meestal wordt het na één melding verholpen.

Bij welke merken komt dit het vaakst voor?

Afgezet tegen het aantal auto's van dat merk op de weg komt dit gebrek het vaakst voor bij Daihatsu.

De ruwe aantallen zeggen weinig: er rijden ruim een miljoen Volkswagens rond, dus die staan bijna overal bovenaan. Onderstaande tabel deelt daarom door het wagenpark per merk.

Voorkomen van afkeurpunt 036 per merk, per 1.000 geregistreerde voertuigen
MerkPer 1.000 auto'sGeconstateerdWagenpark
Daihatsu3.614439.755
Hyundai2.1770365.605
Suzuki1.4404294.771
Ford0.5324630.830
Mercedes-Benz0.5226474.108
Toyota0.5357786.490
Opel0.4274648.990
Volkswagen0.34361.252.669

Alleen merken met minimaal 5.000 geregistreerde personenauto's. Een hoger getal betekent niet automatisch een slechter merk: leeftijd en gebruik van het wagenpark spelen mee.

Bron: open data van de RDW (RDW open data (m9d7-ebf2, a34c-vvps, hx2c-gt7k)), verwerkt op 11-09-2026. Aantallen betreffen alle door keuringsinstanties gemelde gebreken in de dataset.