Naar de inhoud
autocontrole.nl

Afkeurpunt 545

Retroreflector (zijkant) niet juist aangebracht

Dit is APK-afkeurpunt 545 uit de gebrekencodelijst van de RDW, in de categorie verlichting. Het werd in Nederland 963 keer geconstateerd bij keuringen, op 939 verschillende voertuigen.

Klein bedrag. Terugkerende storingen kunnen wel op bedradingsproblemen wijzen.

Geconstateerd
963
Voertuigen
939
Van alle gebreken
0.00%
Meest voorkomend
#354

Hoe vaak komt dit voor?

Dit gebrek is goed voor 0.00% van alle 24.662.334 gebreken die de RDW bij keuringen heeft geregistreerd, waarmee het op plaats 354 staat.

Het werd voor het eerst vastgelegd op 02-06-2022 en het laatst op 08-09-2026. Gemiddeld is het 1.03 keer per voertuig gemeld, dus meestal wordt het na één melding verholpen.

Bij welke merken komt dit het vaakst voor?

Afgezet tegen het aantal auto's van dat merk op de weg komt dit gebrek het vaakst voor bij Dethleffs.

De ruwe aantallen zeggen weinig: er rijden ruim een miljoen Volkswagens rond, dus die staan bijna overal bovenaan. Onderstaande tabel deelt daarom door het wagenpark per merk.

Voorkomen van afkeurpunt 545 per merk, per 1.000 geregistreerde voertuigen
MerkPer 1.000 auto'sGeconstateerdWagenpark
Dethleffs0.326.738
Adria0.3311.642
Mercedes-Benz0.013474.108
Ford0.06630.830
Fiat0.02310.243
Hyundai0.02365.605
Opel0.02648.990
Peugeot0.02652.848

Alleen merken met minimaal 5.000 geregistreerde personenauto's. Een hoger getal betekent niet automatisch een slechter merk: leeftijd en gebruik van het wagenpark spelen mee.

Bron: open data van de RDW (RDW open data (m9d7-ebf2, a34c-vvps, hx2c-gt7k)), verwerkt op 11-09-2026. Aantallen betreffen alle door keuringsinstanties gemelde gebreken in de dataset.