Naar de inhoud
autocontrole.nl

Afkeurpunt 407

Verstelinrichting bestuurderszitplaats of -rugleuning vergre

Dit is APK-afkeurpunt 407 uit de gebrekencodelijst van de RDW, in de categorie stuurinrichting. Het werd in Nederland 949 keer geconstateerd bij keuringen, op 907 verschillende voertuigen.

Veiligheidskritisch. Speling of beschadigde hoezen leiden tot vervolgschade.

Geconstateerd
949
Voertuigen
907
Van alle gebreken
0.00%
Meest voorkomend
#355

Hoe vaak komt dit voor?

Dit gebrek is goed voor 0.00% van alle 24.662.334 gebreken die de RDW bij keuringen heeft geregistreerd, waarmee het op plaats 355 staat.

Het werd voor het eerst vastgelegd op 02-06-2022 en het laatst op 10-09-2026. Gemiddeld is het 1.05 keer per voertuig gemeld, dus meestal wordt het na één melding verholpen.

Bij welke merken komt dit het vaakst voor?

Afgezet tegen het aantal auto's van dat merk op de weg komt dit gebrek het vaakst voor bij Fiat.

De ruwe aantallen zeggen weinig: er rijden ruim een miljoen Volkswagens rond, dus die staan bijna overal bovenaan. Onderstaande tabel deelt daarom door het wagenpark per merk.

Voorkomen van afkeurpunt 407 per merk, per 1.000 geregistreerde voertuigen
MerkPer 1.000 auto'sGeconstateerdWagenpark
Fiat0.277310.243
Ford0.2125630.830
Volkswagen0.11561.252.669
Renault0.176647.265
Opel0.175648.990
Mercedes-Benz0.152474.108
Citroen0.127380.541
Peugeot0.146652.848

Alleen merken met minimaal 5.000 geregistreerde personenauto's. Een hoger getal betekent niet automatisch een slechter merk: leeftijd en gebruik van het wagenpark spelen mee.

Bron: open data van de RDW (RDW open data (m9d7-ebf2, a34c-vvps, hx2c-gt7k)), verwerkt op 11-09-2026. Aantallen betreffen alle door keuringsinstanties gemelde gebreken in de dataset.