Naar de inhoud
autocontrole.nl

Afkeurpunt 357

Parkeerrem werkt niet op 2 wielen

Dit is APK-afkeurpunt 357 uit de gebrekencodelijst van de RDW, in de categorie remmen. Het werd in Nederland 92.585 keer geconstateerd bij keuringen, op 84.602 verschillende voertuigen.

Veiligheidskritisch en zelden goedkoop. Laat remschijven en -leidingen nakijken.

Geconstateerd
92.585
Voertuigen
84.602
Van alle gebreken
0.38%
Meest voorkomend
#47

Hoe vaak komt dit voor?

Dit gebrek is goed voor 0.38% van alle 24.662.334 gebreken die de RDW bij keuringen heeft geregistreerd, waarmee het op plaats 47 staat.

Het werd voor het eerst vastgelegd op 02-06-2022 en het laatst op 10-09-2026. Gemiddeld is het 1.09 keer per voertuig gemeld, dus meestal wordt het na één melding verholpen.

Bij welke merken komt dit het vaakst voor?

Afgezet tegen het aantal auto's van dat merk op de weg komt dit gebrek het vaakst voor bij Fiat.

De ruwe aantallen zeggen weinig: er rijden ruim een miljoen Volkswagens rond, dus die staan bijna overal bovenaan. Onderstaande tabel deelt daarom door het wagenpark per merk.

Voorkomen van afkeurpunt 357 per merk, per 1.000 geregistreerde voertuigen
MerkPer 1.000 auto'sGeconstateerdWagenpark
Fiat15.14.689310.243
Kia11.05.624509.404
Hyundai10.63.889365.605
Volvo10.64.853459.561
Volkswagen7.29.0591.252.669
Renault6.94.475647.265
Opel6.24.000648.990
Toyota5.44.211786.490

Alleen merken met minimaal 5.000 geregistreerde personenauto's. Een hoger getal betekent niet automatisch een slechter merk: leeftijd en gebruik van het wagenpark spelen mee.

Bron: open data van de RDW (RDW open data (m9d7-ebf2, a34c-vvps, hx2c-gt7k)), verwerkt op 11-09-2026. Aantallen betreffen alle door keuringsinstanties gemelde gebreken in de dataset.