Naar de inhoud
autocontrole.nl

Afkeurpunt 256

Slang stuurbekrachtiger beschadigd

Dit is APK-afkeurpunt 256 uit de gebrekencodelijst van de RDW, in de categorie stuurinrichting. Het werd in Nederland 1.976 keer geconstateerd bij keuringen, op 1.921 verschillende voertuigen.

Veiligheidskritisch. Speling of beschadigde hoezen leiden tot vervolgschade.

Geconstateerd
1.976
Voertuigen
1.921
Van alle gebreken
0.01%
Meest voorkomend
#290

Hoe vaak komt dit voor?

Dit gebrek is goed voor 0.01% van alle 24.662.334 gebreken die de RDW bij keuringen heeft geregistreerd, waarmee het op plaats 290 staat.

Het werd voor het eerst vastgelegd op 03-06-2022 en het laatst op 10-09-2026. Gemiddeld is het 1.03 keer per voertuig gemeld, dus meestal wordt het na één melding verholpen.

Bij welke merken komt dit het vaakst voor?

Afgezet tegen het aantal auto's van dat merk op de weg komt dit gebrek het vaakst voor bij Saab.

De ruwe aantallen zeggen weinig: er rijden ruim een miljoen Volkswagens rond, dus die staan bijna overal bovenaan. Onderstaande tabel deelt daarom door het wagenpark per merk.

Voorkomen van afkeurpunt 256 per merk, per 1.000 geregistreerde voertuigen
MerkPer 1.000 auto'sGeconstateerdWagenpark
Saab2.68331.845
Porsche0.32064.405
Opel0.155648.990
Ford0.136630.830
Peugeot0.032652.848
Volvo0.019459.561
Volkswagen0.0401.252.669
Toyota0.015786.490

Alleen merken met minimaal 5.000 geregistreerde personenauto's. Een hoger getal betekent niet automatisch een slechter merk: leeftijd en gebruik van het wagenpark spelen mee.

Bron: open data van de RDW (RDW open data (m9d7-ebf2, a34c-vvps, hx2c-gt7k)), verwerkt op 11-09-2026. Aantallen betreffen alle door keuringsinstanties gemelde gebreken in de dataset.