Naar de inhoud
autocontrole.nl

Afkeurpunt 182

Roestschade as, wielgeleidingselement of reactiestang

Dit is APK-afkeurpunt 182 uit de gebrekencodelijst van de RDW, in de categorie wielophanging. Het werd in Nederland 21.841 keer geconstateerd bij keuringen, op 20.166 verschillende voertuigen.

Draagarmen, fuseekogels en lagers zijn arbeidsintensief om te vervangen.

Geconstateerd
21.841
Voertuigen
20.166
Van alle gebreken
0.09%
Meest voorkomend
#97

Hoe vaak komt dit voor?

Dit gebrek is goed voor 0.09% van alle 24.662.334 gebreken die de RDW bij keuringen heeft geregistreerd, waarmee het op plaats 97 staat.

Het werd voor het eerst vastgelegd op 02-06-2022 en het laatst op 10-09-2026. Gemiddeld is het 1.08 keer per voertuig gemeld, dus meestal wordt het na één melding verholpen.

Bij welke merken komt dit het vaakst voor?

Afgezet tegen het aantal auto's van dat merk op de weg komt dit gebrek het vaakst voor bij Volkswagen.

De ruwe aantallen zeggen weinig: er rijden ruim een miljoen Volkswagens rond, dus die staan bijna overal bovenaan. Onderstaande tabel deelt daarom door het wagenpark per merk.

Voorkomen van afkeurpunt 182 per merk, per 1.000 geregistreerde voertuigen
MerkPer 1.000 auto'sGeconstateerdWagenpark
Volkswagen6.98.6531.252.669
Skoda3.91.221313.432
Hyundai3.41.247365.605
Seat3.4795233.463
Audi3.11.310426.579
Suzuki3.0896294.771
Ford2.21.361630.830
Kia1.5753509.404

Alleen merken met minimaal 5.000 geregistreerde personenauto's. Een hoger getal betekent niet automatisch een slechter merk: leeftijd en gebruik van het wagenpark spelen mee.

Bron: open data van de RDW (RDW open data (m9d7-ebf2, a34c-vvps, hx2c-gt7k)), verwerkt op 11-09-2026. Aantallen betreffen alle door keuringsinstanties gemelde gebreken in de dataset.