Naar de inhoud
autocontrole.nl

Afkeurpunt 146

Bedrading niet goed geïsoleerd

Dit is APK-afkeurpunt 146 uit de gebrekencodelijst van de RDW, in de categorie overig. Het werd in Nederland 650 keer geconstateerd bij keuringen, op 622 verschillende voertuigen.

Vraag de verkoper om toelichting bij dit punt.

Geconstateerd
650
Voertuigen
622
Van alle gebreken
0.00%
Meest voorkomend
#387

Hoe vaak komt dit voor?

Dit gebrek is goed voor 0.00% van alle 24.662.334 gebreken die de RDW bij keuringen heeft geregistreerd, waarmee het op plaats 387 staat.

Het werd voor het eerst vastgelegd op 02-06-2022 en het laatst op 07-09-2026. Gemiddeld is het 1.05 keer per voertuig gemeld, dus meestal wordt het na één melding verholpen.

Bij welke merken komt dit het vaakst voor?

Afgezet tegen het aantal auto's van dat merk op de weg komt dit gebrek het vaakst voor bij Seat.

De ruwe aantallen zeggen weinig: er rijden ruim een miljoen Volkswagens rond, dus die staan bijna overal bovenaan. Onderstaande tabel deelt daarom door het wagenpark per merk.

Voorkomen van afkeurpunt 146 per merk, per 1.000 geregistreerde voertuigen
MerkPer 1.000 auto'sGeconstateerdWagenpark
Seat0.123233.463
Fiat0.130310.243
Skoda0.125313.432
Mercedes-Benz0.130474.108
Volkswagen0.1741.252.669
Renault0.021647.265
Opel0.020648.990
Ford0.017630.830

Alleen merken met minimaal 5.000 geregistreerde personenauto's. Een hoger getal betekent niet automatisch een slechter merk: leeftijd en gebruik van het wagenpark spelen mee.

Bron: open data van de RDW (RDW open data (m9d7-ebf2, a34c-vvps, hx2c-gt7k)), verwerkt op 11-09-2026. Aantallen betreffen alle door keuringsinstanties gemelde gebreken in de dataset.