Naar de inhoud
autocontrole.nl

Afkeurpunt 097

Gasvoerende slangen LPG zichtbaar beschadigd

Dit is APK-afkeurpunt 097 uit de gebrekencodelijst van de RDW, in de categorie overig. Het werd in Nederland 1.155 keer geconstateerd bij keuringen, op 1.087 verschillende voertuigen.

Vraag de verkoper om toelichting bij dit punt.

Geconstateerd
1.155
Voertuigen
1.087
Van alle gebreken
0.00%
Meest voorkomend
#338

Hoe vaak komt dit voor?

Dit gebrek is goed voor 0.00% van alle 24.662.334 gebreken die de RDW bij keuringen heeft geregistreerd, waarmee het op plaats 338 staat.

Het werd voor het eerst vastgelegd op 03-06-2022 en het laatst op 10-09-2026. Gemiddeld is het 1.06 keer per voertuig gemeld, dus meestal wordt het na één melding verholpen.

Bij welke merken komt dit het vaakst voor?

Afgezet tegen het aantal auto's van dat merk op de weg komt dit gebrek het vaakst voor bij Saab.

De ruwe aantallen zeggen weinig: er rijden ruim een miljoen Volkswagens rond, dus die staan bijna overal bovenaan. Onderstaande tabel deelt daarom door het wagenpark per merk.

Voorkomen van afkeurpunt 097 per merk, per 1.000 geregistreerde voertuigen
MerkPer 1.000 auto'sGeconstateerdWagenpark
Saab1.54731.845
Chevrolet0.73955.569
Dacia0.43188.185
Mitsubishi0.338138.002
Volvo0.2100459.561
Citroen0.267380.541
Renault0.196647.265
Peugeot0.150652.848

Alleen merken met minimaal 5.000 geregistreerde personenauto's. Een hoger getal betekent niet automatisch een slechter merk: leeftijd en gebruik van het wagenpark spelen mee.

Bron: open data van de RDW (RDW open data (m9d7-ebf2, a34c-vvps, hx2c-gt7k)), verwerkt op 11-09-2026. Aantallen betreffen alle door keuringsinstanties gemelde gebreken in de dataset.