Naar de inhoud
autocontrole.nl

Afkeurpunt 051

Hoofdbalk gescheurd

Dit is APK-afkeurpunt 051 uit de gebrekencodelijst van de RDW, in de categorie overig. Het werd in Nederland 6.055 keer geconstateerd bij keuringen, op 5.247 verschillende voertuigen.

Vraag de verkoper om toelichting bij dit punt.

Geconstateerd
6.055
Voertuigen
5.247
Van alle gebreken
0.02%
Meest voorkomend
#189

Hoe vaak komt dit voor?

Dit gebrek is goed voor 0.02% van alle 24.662.334 gebreken die de RDW bij keuringen heeft geregistreerd, waarmee het op plaats 189 staat.

Het werd voor het eerst vastgelegd op 02-06-2022 en het laatst op 10-09-2026. Gemiddeld is het 1.15 keer per voertuig gemeld — dat het vaker dan één keer per auto terugkomt, wijst erop dat het regelmatig niet blijvend wordt verholpen.

Bij welke merken komt dit het vaakst voor?

Afgezet tegen het aantal auto's van dat merk op de weg komt dit gebrek het vaakst voor bij Suzuki.

De ruwe aantallen zeggen weinig: er rijden ruim een miljoen Volkswagens rond, dus die staan bijna overal bovenaan. Onderstaande tabel deelt daarom door het wagenpark per merk.

Voorkomen van afkeurpunt 051 per merk, per 1.000 geregistreerde voertuigen
MerkPer 1.000 auto'sGeconstateerdWagenpark
Suzuki0.115294.771
Citroen0.014380.541
Ford0.019630.830
Renault0.013647.265
Opel0.011648.990
Peugeot0.011652.848
Toyota0.013786.490
Volkswagen0.0191.252.669

Alleen merken met minimaal 5.000 geregistreerde personenauto's. Een hoger getal betekent niet automatisch een slechter merk: leeftijd en gebruik van het wagenpark spelen mee.

Bron: open data van de RDW (RDW open data (m9d7-ebf2, a34c-vvps, hx2c-gt7k)), verwerkt op 11-09-2026. Aantallen betreffen alle door keuringsinstanties gemelde gebreken in de dataset.